O prázdninách do školy

Žákovský hokej
SO 27. 7. 2002
Ač jsou prázdniny, ve Znojmě se učí. Tento týden proběhla na znojemském zimním stadionu hokejová škola, kterou pořádala mládež znojemského hokeje.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 V rolích učitelů se představili někteří z velkých Orlů. Tréninky probíhaly za asistence Radka Hamana, Karla Soudka, Miroslava Baruse a samotného trenérského asistenta "A" týmu Milana Kastnera. Brankářskému umění vyučovali Oldřich a Petr Svobodovi. Do tréninků obránců se zapojili Václav Benák a Jan Snopek, který sám měl zájem podílet se na této akci a i do budoucna by chtěl vypomáhat při trénincích znojemských dětí.

Školy se účastnilo 34 dětí z České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa.
Program školy byl pestrý a nespočíval jen v trénincích na ledě, ale i v suché přípravě, plavání, teorii hokeje, absolvování několika výletů po okolí Znojma. A jistě zajímavým zpestřením byla beseda s hráčem týmu slovenských mistrů světa Peterem Pucherem.

Velkým kladem je (na rozdíl od soukromých hokejových škol), že veškerý zisk z této akce poputuje do znojemské hokejové mládeže.

Společné foto s Peterem Pucherem

V popředí dohlíží Radek Haman na bezchybné provedení cvičení

Oldřich Svoboda předává zkušenosti ze svého brankářského umění

Trenér Richard Adámek vysvětluje cvičení a pozorně mu naslouchají nejen žáci