Od druhé třetiny jsme byli výrazně lepší, věděl Karel Soudek

Rozhovory
PO 7. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Dlouhodobá část první ligy je za námi. Poslední kolo, o jehož výsledku musely rozhodnout až samostatné nájezdy, přiválo do orlího doupěte Hradec Králové. V přímém souboji o šesté místo byli nakonec úspěšnější domácí, kteří se v play off utkají s Benátkami nad Jizerou. „Benátky si můžou stáhnout hráče z Liberce, takže to bude určitě nepříjemný soupeř,“ přiblížil vyřazovací boje, které startují ve středu, trenér Karel Soudek.

V posledních kolech se stalo již tradicí, že první třetina nebývá z pohledu Znojma příliš pohledná. Důkazem toho byl také pondělní zápas proti Hradci Králové, když domácí již ve dvanácté minutě prohrávali 0:2. „Začali jsme katastroficky,“ přiznal útočník Martin Podešva. „Po první třetině jsme si sedli a řekli si, že to takto hrát nemůžeme.“

⇒  Ondřej Kacetl a Martin Podešva

Spolu s úvodním buly druhé periody se herní projev domácích hokejistů zlepšil. Dopomohla tomu jistě i čtyřminutová početní výhoda po faulu na Trojana. Tým uzavřel Hradec v pásmu a po dvou minutách udeřil právě Podešva: „Dostal jsem puk na bekhend a z otočky jsem chtěl trefit branku. Šlo to po zemi. Hostující hráč si to ztečoval do branky, takže to byl vlastenec.“

„Zlepšili jsme se a vytvořili si plno šancí. Ten první gól nás namotivoval,“ pokračoval v hodnocení dramatického zápasu. Dvaadvacetiletý útočník se v pondělí zviditelnil především svojí dravostí a důrazem před Luňákem. Není divu, že toto utkání počítá mezi své nejvydařenější: „Myslím si, že to byl jeden z mých nejlepších zápasů.“

Ihned po utkání ještě nebylo zřejmé, kdo se Orlům postaví v předkole. Hráči si nepřáli především Kadaň: „Bavili jsme se, že bychom nechtěli Kadaň, ale jinak nám to je jedno. Chceme určitě vyhrát.“

Také trenér Karel Soudek viděl klíčový moment čtyřiačtyřicátého kola na začátku druhé periody, kdy jeho svěřenci snížili: „Dali jsme branku, a to nám samozřejmě pomohlo. Ve druhé třetině jsme byli výrazně lepší.“

Los na play off přidělil Znojmu stejně jako před rokem Benátky nad Jizerou: „Benátky si můžou stáhnout hráče z Liberce, takže to bude určitě nepříjemný soupeř. Bruslařsky jsou vysoko. Jednoduché to určitě nebude.“

Zároveň znovu potvrdil situaci, co se návratu posil z Plzně týče. „Už jsem to říkal jednou. Domluva je taková, že by se všichni měli na play off vrátit.“ Otazník však visí nad Karlem Pláškem, jenž v nedělním utkání za Indiány nenastoupil: „Karel je nemocný.“

Stejný problém má také Jiří David. „Jirka byl dneska ráno na ledě, ale do těch prvních zápasů nezasáhne,“ uzavřel Soudek.