Orli a Jihomoravský kraj podepsali memorandum o spolupráci

Aktuální zprávy
PO 31. 8. 2015
Zástupci Jihomoravského kraje a HC Orli Znojmo se dohodli na vzájemné spolupráci. Tu oficiálně stvrdili na pondělní tiskové konferenci podpisem memoranda.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Tiskové konference se zúčastnili hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek, starosta města Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel, místostarosta Jan Grois a jednatelé klubu Orli Znojmo Ing. Pavel Ohera a Ing. Stanislav Hahn.

Tématem byl podpis již zmíněného memoranda, jehož hlavním obsahem je spolupráce na projektech, které se týkají sportovní činnosti klubu, a podpora vrcholového sportu reprezentantů v domácích i mezinárodních soutěžích. „Za klíčovou považuji podporu projektu zaměřeného na všestrannou pohybovou přípravu dětí a mládeže a obecně na práci s mládeží," podotkl Michal Hašek. „Jihomoravský kraj není jen Kometa Brno, ale i Znojmo, ke kterému hokej neodmyslitelně patří. Znojemští hokejisté reprezentují město i kraj na národní i na mezinárodní úrovni," pochválil hejtman.

Orli získají od kraje podporu ve výši dva miliony korun ročně po dobu tří let (2015 až 2017). „Těším se, že se tato finanční podpora brzy projeví na projektech, které jsou spojeny s klubem Orli Znojmo," řekl Hašek. „Hokeji to přináší jistotu. Jsem rád, že k tomu pan hejtman přistoupil takto," poděkoval starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.

Za podporu poděkoval i prezident klubu Orli Znojmo Pavel Ohera: „Chtěl bych poděkovat kraji, panu starostovi i panu místostarostovi. Toto memorandum nám umožní pozvednout znojemský hokej. Na druhou stranu zajistíme dobrou propagaci Jižní Moravy nejen v České republice, ale i v dalších čtyřech zemích, které působí v EBEL. Je to pro obě strany výrazný krok."

Po skončení tiskové konference se všichni aktéři vydali na prohlídku zázemí zimního stadionu a společně navštívili trénink mladých znojemských hokejistů přímo na ledové ploše.