Orli dohánějí první stovku nejlepších evropských klubů!

Aktuální zprávy
PÁ 18. 7. 2014
I letos sestavili statistici žebříček dvě stě padesáti nejlepších evropských hokejových klubů za uplynulou sezónu a Orli si v něm nevedou vůbec špatně. Oproti loňsku si polepšili o šest míst.

Žebříček tvoří přední statistici, kteří jej sestavují podle získaných bodů v ligových a pohárových utkáních. Největší vliv mají body ze základní části. Roli v celkovém umístění týmů hraje také náročnost soutěže.

• 10. Donbass Doněck (UKR)

Již podeváté v řadě jej vyhrál ruský celek. Po SKA Petrohrad převzal štafetu Metallurg Magnitogorsk, držitel Gagarinova poháru, který v letošním finále KHL udolal pražského Lva. Ten je na místě třetím. Stříbrnou příčku bere švédská Skellefteå. Do první desítky se probojoval ještě jeden český klub a to Sparta Praha, která letos sice titul nevyhrála, ovšem suverénně prošla základní částí extraligy.

Co se týče klubů Erste Bank Eishockey ligy, nejvýše v žebříčku figuruje rakouský Salzburg (88.). Dalším v pořadí je úřadující mistr z italského Bolzana. Ten si oproti loňsku polepšil o celých padesát míst a patří mu 93. příčka. Těsně za hranicí první stovky skončili rakouští Linz (104.), Vídeň (105.) a Villach (106.). Znojemským hokejistům patří 108. místo.

To je v porovnání s loňskou sezónou o šest příček výše a celkově je to jejich nejlepší umístění od roku 2009. Nejlépe si vedli v ročníku 2005/2006, kdy získali v extralize bronzové medaile a v Evropě obsadili 28. pozici.

Vítěz české první ligy z Mladé Boleslavi skončil na 111. příčce a například Jihlava, s níž se Orli střetnou v přípravě, skončila 146.