Orlí hnízdo očekává dalšího favorita

ÚT 13. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Od sobotního domácího utkání proti Ústeckým Lvům neuplynulo ani pět dnů a Orli přivítají na svém ledě dalšího favorita soutěže. Tentokrát do Znojma zavítá lídr první ligy Chomutov, který v minulém kole sice zaváhal, když na domácím ledě proti Chrudimi ztratil první bod, ale v předešlých osmi kolech odešel z ledu vždy s plným bodovým ziskem. Orli v uplynulých dvou zápasech nezvítězili, a proto budou chtít bodovat. Kdo se bude radovat více, uvidíme ve středu od 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Hokejový klub Chomutov nalezneme na mapě první ligy od roku 1997, kdy odkoupil práva na soutěž od Ústí nad Labem. Od té doby patří mezi prvoligovou špičku. Jeho největším dosavadním úspěchem byla baráž o extraligu v roce 2001 proti Karlovým Varům. Návrat do nejvyšší soutěže, kterou hrál v sedmdesátých letech, se nekonal, když prohrál 2:4 na zápasy. V uplynulé sezóně 2008/2009 obsadili modrobílí třetí příčku.

⇒  Milan Procházka ve znojemském dresu, který hájil až do roku 2004

Při pohledu na soupisku týmu zjistíme, že mužstvo je nejsilnější, co bylo za poslední léta k dispozici. Branku střeží objev loňské prvoligové sezóny Miroslav Hanuljak, který odchytal všechna utkání Chomutova. Na svém kontě má pouze třináct inkasovaných gólů a chlubit se může s úspěšností 94,92%.

Nejproduktivnějším obráncem je Lukáš Pulpán, který vstřelil devět branek a na dvě přihrál. Útočníkem s mnoha extraligovými zkušenostmi a nejvíce kanadskými body v týmu je Radek Duda.

Dalšími kvalitními hráči jsou Milan Kraft, Zdeněk Skořepa a vynechat nesmíme ani nejlepšího znojemského odchovance Milana Procházku, který do Chomutova přišel na začátku této sezóny z Karlových Varů. Také na trenérské lavičce najdeme dobře známého muže pro znojemské fanoušky. Hlavním trenérem mužstva je totiž Radim Rulík, který vedl Znojmo v poslední extraligové sezóně.

Ambice favorita tým od prvního kola naplňuje, ve všech utkáních zvítězil. V úvodních osmi kolech neztratil ani bod, zaváhal až v posledním utkání na domácím ledě proti Chrudimi, kde vyhrál až v prodloužení.

Orli se s Chomutovem střetli naposledy před deseti lety v první lize a všechny vzájemné zápasy byly pro ně úspěšnější. V sezóně 1997/1998 utrpěli modrobílí dokonce porážku 2:8, která je pro ně jedna z největších v novodobé historii klubu.

Znojmo v sobotu prohrálo doma s Ústím těsně 1:2 a spadlo ze čtvrtého místa v tabulce na šesté, o které se dělí s Hradcem Králové a Třebíčí. Pokud Orli neuspějí, mohou tak spadnout až do dolní poloviny, neboť jim na paty šlapou také Havlíčkův Brod a Benátky nad Jizerou.

Kádr Znojma v úterý posílil útočník Roman Vondrášek s obráncem Pavlem Mojžíšem, kteří přišli na hostování z brněnské Komety. Oba dva nastoupí ve středečním utkání stejně jako Sedlák, který minulé zápasy neodehrál kvůli nemoci. Trenéři naopak nemůžou počítat s Meidlem a Říhou, u nichž uzdravení tak optimisticky nevypadá.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Blecha (Třebíč)
Čároví: Daniel Reich (Znojmo), Přemysl Skopal (Nový Šaldorf)

Sestavy z posledního utkání