Orli jedou potvrdit formu do Plzně

ČT 20. 11. 2008
<em>Znojmo</em> - Čtyři vítězství a porážka na ledě vedoucích Vítkovic, taková je bilance znojemských hokejistů z posledních pěti kol. Nyní narazí na Plzeň, jenž v posledních zápasech ztratila herní pohodu, která ji provázela v první čtvrtině základní části. Západočechům patří pátá pozice, ovšem od dvanáctých Orlů je dělí jen osm bodů. První měření sil vyznělo lépe pro Znojmo, které v Hostan aréně vyhrálo 3:2, nyní by rádo získalo nějaké body i v páteční odvetě. Zápas začíná od 17:30 v plzeňské ČEZ Aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Herní projev obou mužstev je v poslední době zcela odlišný. Zatímco Znojmo našlo po nevydařeném začátku formu a téměř pravidelně boduje, Plzeň zažívá útlum a z posledních sedmi zápasů vyhrála pouze jediný, když v posledním domácím duelu rozstřílela Liberec 6:1. Minulé kolo sehrál Lasselsberger na ledě Kladna a podlehl těsně 1:2.

Západočeši mají útočně laděné mužstvo a s 82 vsítěnými góly jsou nejlépe střílejícím týmem extraligy, naopak 68 inkasovaných branek je řadí až na desáté místo. Slušnou porci svých gólů zaznameli v přesilových hrách, kterých dokázali využít 29, více jich proměnil pouze Třinec s Pardubicemi.

Nejproduktivnějším hráčem klubu je s 26 (14+12) kanadskými body Tomáš Vlasák, jemuž patří také průběžná první příčka v bodování celé soutěže. O tři body zpět zůstávají Martin Straka a Petr Vampola. Další dvojičku vytvořili s jednadvaceti body Peter Fabuš a Jaroslav Kracík. Všech pět zmíněných útočníků se pohybuje v první třináctce ligových statistik.

Mezi beky vyniká Václav Benák, který vstřelil dvě branky a přidal jedenáct asistencí. Brankářskou jedničkou je sice Roman Málek, ale kvůli jeho nemoci bude nejspíš plzeňskou svatyni střežit Martin Altrichter.

První vzájemný zápas vyzněl lépe pro znojemské hráče, kteří po brankách Bičánka, Demela a Erata zvítězili 3:2. Tentokrát bude však domácím celkem Lasselsberger a bude chtít svému soupeři porážku oplatit. „Plzeň je na domácím ledě silná. Důležitý bude hlavně začátek utkání. Musíme si pohlídat první třetinu, abychom nedopadli jako nedávno Liberec, který v této části inkasoval pět branek,“ říká trenér Radim Rulík.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Štach, Mojžíš, Tesařík, Švrček - Selingr, Dopita, Erat, Čachotský, Haman, Plášek, Meidl, Demel, Kucharczyk

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Altrichter - Cartelli, Pácal, Dresler, S. Hudec, Benák, Smrek - Vampola, M. Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Laš - Důras, Šindel, Adamský

Ostatní zápasy 24. kola

HC Vítkovice Steel - HC Geus Okna Kladno 6:1
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 20.11.
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha
RI OKNA Zlín - HC Moeller Pardubice