Orli již krouží na ledě

Aktuální zprávy
PO 30. 7. 2012
<em>Znojmo</em> - Téměř po pěti měsících si znojemští hokejisté opět obuli brusle a vyjeli na ledovou plochu zimního stadionu. Pondělní dopolední trénink absolvovali pod dohledem koučů Martina Stloukala a Petra Kučírka téměř všichni hráči Orlů. Jedinou výjimku tvořil Ondřej Kacetl, jehož trápí zdravotní problémy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Před zraky několika desítek fanoušků, kteří vyrazili na znojemský stadion, se premiérově představily všechny letní posily týmu. Po ledě se prohánělo čtyřiadvacet hokejistů v černých, bílých a červených dresech, prozatím bez rozlišení podle jednotlivých formací. Samotný trénink byl zaměřený převážně na bruslení a trval šedesát minut. „Na první trénink byl docela kvalitní led, z toho jsem měl největší obavy. Byla to samozřejmě po dlouhé době změna, ale dobrý. Jen škoda, že jsme nedostali puk,“ usmíval se po náročné hodině strávené na ledové ploše útočník Znojma David Bartoš.

V aktuální sestavě Znojma se objevili dva mladíci, kteří přicházejí do týmu na zkoušku. „Po dohodě s vedením klubu jsme vzali do mužstva ještě další dva hráče, kteří by v případě potřeby mohli doplnit kádr. Jedná se o obránce Lukáše Zábojníka ze Zlína a slovenského útočníka Branislava Jankoviče, jenž působil minulý rok v Kometě Brno,“ odtajnil jména nových tváří Martin Stloukal.

Gólmana však měli trenéři k dispozici jen jednoho, Ondřej Kacetl přihlížel snažení svých spoluhráčů pouze ze střídačky. „Kacetl má pravděpodobně problémy se sedacím nervem, dokonce se tam objevily i nějaké výpotky. Zatím jsem jeho zprávu z vyšetření četl jen zběžně, ale mám starosti,“ přiznal po tréninku Martin Stloukal.

V podobném duchu, v němž se odehrával pondělní trénink, budou hokejisté pokračovat i nadále. Zpestření přinese lektor bruslení, jehož klub angažoval na tento týden. „Absolvujeme s ním speciální trénink na bruslení, na silové bruslení atd. Postupně začneme vkládat více hokejových prvků, za týden nás čeká první přípravný zápas, tak chceme být připraveni,“ připomněl blížící se domácí utkání s Třebíčí kouč Orlů.