Orli letí do Klagenfurtu. Bude odveta sladká?

PO 19. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Po týdenní pauze se Orli opět vrhnou do zápasového tempa a o tom, že je čeká pořádný kolotoč, nemůže být pochyb. Ten se naplno rozběhne již v úterý, 20. prosince, kdy Znojmo zavítá na led pátého celku tabulky, Klagenfurtu. Týmy od sebe dělí devět bodů, oba za sebou mají poslední dvě vítězná utkání a oba budou chtít znovu bodovat. Podaří se Orlům s novou posilou v útoku v odvetě vyzrát na EC KAC? Utkání začíná v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Historie ambiciózního týmu ze spolkové země Korutany je obohacena značnými úspěchy, není tedy divu, že po neúspěšném loňském finále, kdy EC KAC nevyzrál na Salzburg, touží hráči po úspěchu v nynějším ročníku a za splnění svého cílu tvrdě bojují. Celek trenérského dua Viveiros – Ressmann se s počtem dvaatřicet bodů drží na páté příčce ligové tabulky.

Nyní se Klagenfurtu podařilo po šesti prohrách v řadě opět vrátit na vítěznou vlnu. Prvním stupínkem k znovu nabytí bodů bylo utkání s opeřenci z Villachu. V tomto zápase korutanští hráči nad soupeřem triumfovali, když ho dokázali přehrát v poměru 4:1. Před reprezentační přestávkou ještě vyzvali na souboj celek z Grazu, který nakonec také podlehl, 3:4.

Týmovou produktivitu překvapivě nevede žádný z útočníků. První příčku obsadil zkušený kanadský obránce Kirk Furey, který prozatím stihl nastřádat 22 bodů (2 + 20). Na druhém místě nalezneme jméno dalšího obránce, Gregora Hagera . Tento Rakušan v pětadvaceti utkáních vsítil devět gólů a na stejný počet přihrál. Třetici nejproduktivnějších hráčů uzavírá muž, který do Klagenfurtu přišel na začátku letošní sezóny z mistrovského Salzburgu, Thomas Koch. Útočník s číslem 18 na zádech si prozatím připsal i stejný počet kanadských bodů (5 + 13).

⇒  Zápas Orlů s Klagenfurtem ve Znojmě zůstal pro problémy s ledem nedohrán

Klagenfurtskou svatyni bráni dvojice René Swette a Andy Chiodo. Swette, třiadvacetiletá místní brankářská naděje, se mezi tyče postavila v devatenácti zápasech a může se pyšnit úspěšností 91.1%. V posledních duelech dostal ale přednost Chiodo, jehož procentuelní úspěšnost je o kousek větší, 92.2%. Kdo bude střežit bránu v úterním souboji s Orly se trenér Viveiros rozhodne až v den zápasu.

„Očekáváme, že Znojmo bude velmi aktivní a agresivní. Musíme také hrát tvrdě a hlavně se musíme snažit vyvarovat chyb, protože Češi jsou velmi nebezpečným týmem,“ nastínil Viveiros taktiku utkání, ve kterém se bude muset obejít bez útočníků Davida Schullera, Raphaela Herburgera, Dietera Kalta, Tylera Spurgeona a obránce Martina Schumniga .

V úvodním a zatím jediném utkání, které Orli s Klagenfurtem svedli, se radoval rakouský soupeř. Na ledě loňského vicemistra Znojmo dokázalo zásluhou Jana Šedy vstřelit jen jednu branku a prohrálo 1:5. Tímto zápasem ukončili znojemští hokejisté pětizápasový neúspěch a pod taktovkou nového trenéra se vrhli vstříc lepším zítřkům.

Z kabiny Orlů

V ten Orli doufají i v nadcházejícím utkání. V týdnu před reprezentační pauzou dokázali Jihomoravané vyhrát oba zápasy, které měli na programu, a znovu si tak připomněli chuť vítězství. Posledním, kdo okusil sílu českého hokeje, byl lídr ligy z Linze. Ten si ani napotřetí nedokázal s celkem trenéra Stloukala poradit a v nedělním utkání prohrál 2:4.

⇒ Nová posila Orlů Mike Danton

Na nadcházející zápasy se Orli během týdenní zápasové pauzy poctivě připravovali. „V posledním týdnu trénovali útočníci a obránci odděleně, abychom dosáhli co největšího možného užitku,“ uvedl Stloukal. K týmu se rovněž v neděli připojila nová kanadská posila Mike Danton. „Mike je velmi příjemný člověk, určitě se brzy stane lídrem,“ uvedl kouč Orlů na adresu jednatřicetiletého útočníka se zkušenostmi z NHL.

Do utkání s Klagenfurtem bohužel nezasáhne Antonín Bořuta, který musel odstoupit už z nedělního tréninku. Mimo hru pro úterní zápas pravděpodobně zůstanou Vladimír Říha, Jiří Beroun, Jan Trojan a David Videlka. Otazník visí nad startem obránce Martina Škadry. „Budeme mít šest, možná sedm beků. Do Klagenfurtu ale jedeme vyhrát. Budeme hrát ofenzivní hokej, hodně bruslit a tvrdě forčekovat. Když soupeře zatlačíme a ubruslíme, myslím, že máme šanci na úspěch,“ zakončil Stloukal.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Wolfgang Fussi, Christian Potocan (oba AUT)
Čároví: Matjaž Hribar (SLO), Trpimir Piragić (CRO)

Sestavy z posledního utkání

EC-KAC: Chiodo – Siklenka, Reichel, Kalt, Koch, Scofield – Furey, Ratz, Lammers, Tenute, Hager – Kirisits, Hundertpfund, Geier M., Herburger, Geier S. – Schellander, Piemann, Morrison, Brandner.

Orli Znojmo: Kacetl - Bořuta, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Hranáč, Vosátko - Staněk, Pucher, Lattner - Podešva, Haman, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Trojan, Říha, Kanko.

Další zápasy 32. kola

EC Red Bull Salzburg - EHC LIWEST Black Wings Linz