Orli letí na západ, otestuje je extraligová Plzeň

PO 24. 8. 2015
Příprava na novou sezonu pokračuje. Po sérii domácích zápasů Orli odcestují do Plzně, kde se v úterý střetnou s místními indiány. Ti odehrají v nové sezoně již desátý duel. Utkání začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Svěřenci Jiřího Režnara zatím dosavadní přípravu zvládají poměrně dobře, po velice dobrém působení na turnaji ve švýcarském Sursee zdolali letos v domácím prostředí dvougólovým rozdílem Plzeň, o dva dny později však nestačili na extraligový Zlín, kterému podlehli 4:6.

Znojemští se před dalším přípravným duelem shodli, že musí přidat na agresivitě. „Řekli jsme si, že musíme přitvrdit. Hráli jsme špatně. Takhle v EBEL hrát nemůžeme,“ konstatoval útočník Ondřej Fiala. „Týmy z extraligy jako je Plzeň nebo Zlín jsou techničtější, hráči mají větší dovednosti s pukem. Zato v EBEL se hraje hokej přímočarý, podobně jako to hrál Ingolstadt nebo Zug. Přesně tak chceme hrát s Plzní. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb,“ dodal.

Lodivod Orlů Jiří Režnar zatím není příliš spokojený s prací obranných řad. „Musíme ještě zapracovat na obraně. Se Zlínem jsme dostali šest gólů, ukázalo to, že v tom máme ještě rezervy,“ sdělil s tím, že plánuje znovu protočit sestavu. Nastoupí Lubomír Štach, mimo hru bude naopak Branislav Rehuš kvůli zdravotním problémům.

Na Plzeň, Karle, na Plzeň! #IndianiUzJedeme #51JanSeda #7PatrikNechvatal #TeamBus #NeprijeliJsmeDoPlzneNaBabete #JedemSiProBody #SledujteOnlajn #hcorli #OrliZmojmo ☆ www.instagram.com/hcorli.cz ☆

Posted by HC Orli Znojmo on Tuesday, 25 August 2015

HC Škoda Plzeň

Naposledy se Znojemští střetli se svým západočeským soupeřem minulý týden. Indiáni tehdy přicestovali s velkým počtem juniorů a hráčů na zkoušku. Orli dokázali svého soupeře porazit poměrem 3:1, když se prosadil Podešva, Bartoš a do prázdné pak Yellow Horn. Kouče soupeře oslnil svým gólem pouze Tomáš Andrlík.

Indiáni z Plzně patří v posledních letech mezi extraligovou špičku. Tři roky zpět slavili titul, předloni skončili ve čtvrtfinále. V poslední sezoně sice museli zkousnout hořkou pilulku v podobě nepostupu do vyřazovací části, letos jsou však odhodláni bojovat o přední příčky.

Kádr Plzeňských v průběhu léta nedoznal nějakých výrazných změn, za svým snem odešel do zámoři talentovaný útočník Dominik Simon a obránce Vojtěch Mozík. O produktivitu by se tak mělo starat útočné trio Lev - Bližňák - Kratěna. Známý je i Ryan Hollweg zejména díky svému silovému pojetí hry. V brankovišti pak kraluje český reprezentační gólman Matěj Machovský.

Sestavy z posledních zápasů

Fučík (Nechvátal) – Šťáva, Biro, Stehlík, Šulák, Bača, Kousalík, Nemčík – Csamangó, Lattner, Podešva, Číp, Šedivý, Bartoš, Yellow Horn, Špaček, Pucher, Fiala, Beroun, Abdul, Novák.
Machovský (Polívka) – Andrlík, Kadlec "A", Jeřábek "A", Moravčík, Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Poletín, Pitule, Hollweg.