Orli míří do Zlína, oplatí mu porážku?

PO 31. 8. 2015
Příprava pomalu finišuje. Orly čekají poslední dva zápasy před startem ligy. V úterý je hostí berani ze Zlína. Oplatí jim Znojemští prohru z předminulého týdne? Utkání začíná v 18:00.

Orli zatím přípravu zvládají dobře. Z dosavadních sedmi duelů odešli pouze dvakrát poraženi, a to i přes obrovskou konkurenci týmů, se kterými se střetávají. Naposledy si vyšlápli podruhé v přípravě na Plzeň, když na jejím ledě vyhráli 3:1.

Poslední vzájemný zápas se odehrál teprve nedávno. Po divoké přestřelce na znojemském ledě zvítězili berani 6:4. Za Znojmo se trefil Fiala, Šedivý, Podešva a Lattner. Posledně jmenovaný si dokonce připsal 3 body za gól a dvě asistence.

Kouče Jiřího Režnara trápila zejména hra obranných řad. Jihomoravané inkasovali zbytečné góly, třeba proti extraligovému Zlínu prošel puk za brankovou čáru hned šestkrát. "Zbytečně jsme faulovali a inkasovali gól. Musíme být agresivnější v obranném pásmu, lépe přistupovat k hráčům," vysvětloval Režnar. V posledním zápase ale přišlo zlepšení, a to zejména v oslabení. "Chvílemi to vypadalo, že chceme nacvičovat oslabení, byli jsme v něm často. Ale hráči ho dnes sehráli výborně," hodnotil zkušený lodivod poslední utkání, ve kterém se jeho tým vydal na souboj s Plzní.

HC PSG Zlín

Poslední zápasy Zlína

Zlín - Brno 3:1

Znojmo - Zlín 4:6

Zlín - Karlovy Vary 3:0

Zlín - Zvolen (SK) 1:3

Zlínští hokejisté již odehráli devět přípravných duelů, ve kterých se střetli jak s týmy slovenské nejvyšší soutěže, tak i třeba se Slovanem Bratislava hrajícící KHL. Berenům se výsledkově příprava daří, pouze třikrát odešli poraženi.

Trenér soupeře Rostislav Vlach se snaží zacelit odchody několika důležitých hráčů, kteří tvořili kostru mužstva v době zlaté generace zlínského hokeje, kterou zakončili vítězstvím v české extralize v sezoně 2013/2014. Kariéru totiž ukončil Petr Čajánek, Petr Leška a nově také i Jaroslav Balaštík. Tým by tak mělo táhnout zkušené trio obránců Marušák - Žižka - Kotvan a útočníci Holík, Okál a Vlach. Znojemským fanouškům je známý i Oldřich Horák, který ve Znojmě působil na hostování.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Nemčík, Biro, Stehlík, Šulák, Kousalík, Bača, Šťáva – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Csamangó.
Kašík - A.Holík, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček, Urbanec - Okál, Cibák, Sýkora - Ondráček, P.Holík, Veselý - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Kubiš, Zaremba, Čech - Šťastný.