Orli míří na led Innsbrucku s dvoubodovým cílem

ČT 13. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Dopadnout lépe než naposledy. To si na dlouhé cestě do Innsbrucku, k jednoznačně poslednímu celku EBEL, přejí znojemští hokejisté. Na konci října v místní hale promarnili vedení, prohráli v prodloužení a darovali domácím první (a dosud jediné) domácí vítězství v sezóně. Jednoznačným cílem pro páteční duel jsou tak dva body. Splní Orli papírové předpoklady? Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Nováček Erste Bank ligy a momentálně jasně poslední tým tabulky prožil krátkodobé znovuzrození na konci listopadu, kdy ve třech po sobě jdoucích utkáních bodoval, navíc si připsal dvě venkovní vítězství - ve Fehérváru a v Lublani. V posledních dvou domácích zápasech se ale překvapení rozsypalo: porážku 1:4 se Salzburgem následoval v neděli debakl proti Klagenfurtu (1:8) a Innsbruck tak s 11 body po 29 utkáních čeká na zázrak.

⇒  Francis Lemieux, jednoznačně nejproduktivnější hráč Žraloků

Žralokům v honbě za dalšími body nepomohl ani odchod Andrease Nödla, jejich posily z NHL a čtvrtého nejproduktivnějšího hráče týmu. Produktivitu tak táhne kanadské kvarteto Lemieux, Bartlett, McGregor, Fox, přičemž Francis Lemieux s 29 body z 28 utkání patří k nejnebezpečnějším hráčům EBEL.

Dobrou formu v posledních týdnech chytila původně brankářská dvojka Patrick Machreich, který odsunul na pozici náhradníka italského reprezentanta Thomase Tragusta. Oba gólmani mají za nepříliš jistou obranou velmi těžkou práci a jejich úspěšnost se pohybuje mezi 86 a 87 procenty.

„Proti Znojmu jsme letos odehráli dva dobré zápasy. Musíme být znovu pozorní v obraně a využít naše šance v ofenzivě," hledá recept na úspěch hlavní kouč Innsbrucku Daniel Naud.

Z kabiny Orlů

Hokejisté Znojma prožívají jednu ze svých nejúspěšnějších etap letošního ročníku Erste Bank Eishockey ligy. Přestože bojují s rozsáhlou marodkou, která oslabila převážně obranné řady, mají za sebou třízápasovou vítěznou šňůru. Po výhrách nad Salzburgem a Dornbirnem si připsali další dva body v nedělním domácím souboji s Villachem. Mužstvo z Korutan nedokázalo vzdorovat skvělé znojemské ofenzívě, ta si s chutí zastřílela. Diváky tak mohlo potěšit hned sedm branek, o které se postarali Kim Strömberg (2 góly), Jan Lattner (2 góly), Juraj Rožník, Bryan Bickell a Ondřej Fiala.

Výsledky Orlů potěší, co však k jásotu nenabádá, je situace kolem zraněných hráčů. Cestu do Innsbrucku neabsolvují Marek Uram a Martin Pláněk. Nově budou svému týmu chybět také Jan Müller (potíže s bicepsem) a Lubomír Štach (pořezaná ruka). Alespoň dílčí dobré zprávy o navrátilcích na znojemské střídačce přinesl trenér Martin Stloukal: „Hrát již bude Jiří Beroun. Do Innsbrucku s námi pojede i Kyle Wharton, ale celý zápas nezvládne. Dáme ho na pár střídání a pak uvidíme, jak na tom bude. Martin Pláněk je s námi na ledě, aby nevypadl z tempa, ale hrát ještě nemůže.“

Nejproduktivnější dvojice Orlů Kim Strömberg a Richard Jarůšek

„Odjíždíme už ve čtvrtek. Minulý týden nám cesta do Dornbirnu trvala třináct hodin. Stáli jsme za Salzburgem na dálnici kvůli nehodám kamionů. Nechceme riskovat další podobnou nepříjemnost,“ řekl Stloukal. Jak se připravit na beznadějně poslední tým EBEL? „Očekávám bezstarostného soupeře, který číhá, až někoho nachytá. Ať už po stránce fyzické či psychické nepřipravenosti, což se minule stalo i nám. Dostávají hodně gólů, na druhou stranu se zas až tak neprosazují. Ale nechci říct, že by to byl jednoduchý soupeř.“

Znojmo se může v zápase znovu spolehnout na svého nejproduktivnějšího hráče Richarda Jarůška (18 + 15). Díky sedmi gólům v předchozích třech utkáních se za Jarůška vyšvihl Kim Strömberg (14 + 9). Gólman Filip Landsman, jenž nastoupí do brány i v Innsbrucku, se s úspěšností zákroků 91,1% stále pohybuje na 15. místě ve společnosti ligových brankářů.

6. kolo: Znojmo – Innsbruck 5:3
16. kolo: Innsbruck - Znojmo 6:5sn

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Christian Potocan #34, Marian Rohatsch
Čároví: Alexander Dreier #90, Manuel Hollenstein #77

Sestavy z posledního utkání

HC TWK Innsbruck “Die Haie“: Tragust (43. Machreich) – Switzer, Manavian, Pittl, Insana, Stern, Pedevilla, Lindner, Hörtnagl – Höller, Lemieux, McGregor – Fox, Bartlett, Mössmer – Hanschitz, Steiner, Schennach B. – Echtler, Steinacher, Schennach V.

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Müller - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožník.

Další zápasy 30. kola

EC VSV - EHC LIWEST Black Wings Linz
SAPA Fehérvár AV19 - AC-KAC
Dornbirner EC - KHL Medveščak Zagreb