Orli míří na led ambiciózní Sparty

SO 20. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli v minulém utkání zvládli nervydrásající koncovku a proti Zlínu získali dva body. Své myšlenky již musí směřovat k následujícímu duelu, k němuž zamíří do Prahy, kde změří síly se Spartou. Znojmo se díky poslední výhře vyhouplo na devátou příčku a na jejich soupeře, jemuž patří čtvrtá pozice, jim schází pouze tři body. Nedělní utkání je na programu od 17:00 v Tesla Areně.

Spartě vyšel vstup do soutěže. V úvodním zápase zvítězila 5:3 na ledě Litvínova a v Holešovicích ukázala pevné nervy proti Liberci, když zvládla samostatné nájezdy a po výhře 2:1 si připsala další dva body. K následujícímu klání zamířili Pražané do Plzně, kde narazili na velmi dobře připraveného soupeře a prohráli 4:6. Co se týče bodů, dopadli stejně i na Slavii, která po první ligové brance sparťanského navrátilce Výborného otočila výsledek na konečných 2:1. Další branka Výborného již přispěla k vítězství 4:2 v Třinci.

Kádr Sparty se od uplynulé sezóny podstatně změnil. Z mužstva odešli mimo jiné Petr Nedvěd, Ľubomír Vaic, Martin Štrba, Miroslav Hlinka a Charlie Cook. Ještě zajímavější jsou však nová jména na soupisce. Po návratu ze zámoří zamířili do klubu David Výborný, Martin Ručínský, Tomáš Pöpperle, Martin Látal a Zbyněk Hrdel.

Další velké posily v podobě Ondřeje Kratěny a Michala Broše přišli z finského Kärpät Oulu. Zbylými novici jsou Jakub Koreis, Michal Gulaši, Libor Procházka a Jan Šafář. Z hostování se vrací také duo Lukáš Bolf, Jakub Vojta.

Klubovým statistikám vévodí se třemi brankami a jednou asistencí loňský vítěz produktivity Petr Ton. Na paty mu šlape s bilancí 2+2 Ondřej Kratěna. David Výborný si stejně jako Martin Ručínský připsal tři body. Důvěru v bráně dostává Tomáš Pöpperle, jemuž musela uvolnit místo bývalá jednička Tomáš Duba.

V prvních třech vzájemných zápasech uplynulé sezóny měli Orli velkou smůlu a vždy prohráli o jediný gól, ovšem dvakrát z utkání vytěžili alespoň bod. Nejprve podlehli 1:2 na Spartě, poté na domácí půdě 1:2 po nájezdech a vítězství jim nezajistil ani kvalitní výkon v Holešovicích, kde se nakonec z výhry 5:4 v prodloužení radovali opět Pražané. Znojmo však svému soupeři vše vrátilo i s úroky ve čtvrtém souboji, v němž Orli rozsápali protivníka debaklem 7:2.

V minulém utkání se do sestavy vrátil kapitán orlí letky Radim Bičánek, ovšem nenastoupil Jiří Dopita, kterého trápí lehké zranění ze zápasu s Mountfieldem. Do nedělního duelu by již mohl být připraven. Sparta hlásí potíže s obránci, neboť na marodce jsou Jiří Vykoukal, Libor Procházka a Aleksandrs Jerofejevs.

Sestavy z minulého utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Švrček, Rýgl, Chvátal, Kotaška, Mojžíš, Štach - Selingr, Dopita, Erat - J. Svoboda, Haman, Plášek - M. Růžička, R. Procházka, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun

HC SPARTA PRAHA: Pöpperle - Ptáček, Cunik, Černošek, Gulaši, Jan Hanzlík, Bolf, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Hrdel, Koreis, Hromas - Melichárek

Ostatní zápasy 6. kola