Orli míří na vítězné vlně do Fehérváru

PO 19. 12. 2016
Po třech vyhraných zápasech v řadě odcestují Orli do maďarského Fehérváru, kde budou bojovat o potvrzení místa v TOP 6, kde ani nadále kvůli dvěma pronásledovatelům v tabulce nemají místo. Fehérvár v zápase představí novou akvizici se zkušenostmi z NHL, odpoví Znojmo výhrou? Zápas začíná v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Andrew Sarauer sice do NHL neprorazil, svými výkony si ale řekl o maďarské občanství

Čerti se trápí. Tak by se dala krátce shrnout situace jediného maďarského celku v EBEL, který sice v posledních pěti zápasech získal celkem 9 bodů, ale celkem čtyřikrát musel zápas dospět do prodloužení! Nutno ovšem podotknout, že tři z těchto zápasů byly odehrány proti prvním třem celkům tabulky, a zatímco proti Vídni Fehérvár neuspěl (2:3p), ze Salzburgu si bonusový bod přivezl (3:2sn), a stejně tak na svém ledě udolal Linz (6:5p).

V kádru Maďarů byly v posledním měsíci provedeny razantní změny, v sestavě proběhlo doslova zemětřesení. Z týmu se pakoval ex-hradecký Adam Courchaine, stejným směrem se ubraly kroky amerického obránce Davida Makowskiho. Celek naopak posílila trojice Kanaďanů - obránci Mike Vernace a Drew Schiestel, a také útočník Thomas Beauregard.

Znojmo v minulém zápase prožilo pořádné nervy. Proti Lublani sice po bezbrankové první třetině ve druhé části dvakrát za 21 vteřin zasáhlo, následně ale ve třetí dvacetiminutovce třikrát během tří minut inkasovalo a muselo se strachovat o body. Nakonec ale ještě s dostatečným předstihem domácí borci vyrovnali a v prodloužení urvali bonusový bod na svou stranu.

Pětice zraněných útočníků by ani nadále neměla zasáhnout do hry, někdejšímu navrátilci do sestavy se ale zřejmě vrátila chuť do hry, proti Lublani si Roman Tomas připsal gól.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 13 10 3 0 107:92

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 6. 10.
body 49 40
aktuální forma Znojmo - Lublaň 4:3p
Znojmo - Linz 3:2
Innsbruck - Znojmo 1:4
Salzburg - Fehérvár 2:3sn
Fehérvár - Vídeň 2:3p
Bolzano - Fehérvár 5:4p
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 23 bodů (8 +1 5) Justin Maylan, 34 bodů (6 + 28)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 20 bodů (5 + 15) Antonin Manavian, 14 bodů (9 + 5)
brankáři Patrik Nechvátal (92,2 %) Zoltán Hetényi (91,5 %)
využití přesilovek 18,8 % 19,3 %
úspěšnost oslabení 82,1 % 81,6 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#4 Viktor Trilar, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:#87 Gasper Jaka Zgonc, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Schwarz) – Šulák, Stehlík, Lakos "C", McMonagle, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Lattner – Podešva, Šeda, Hughesman – Špaček, Wronka, Györi – Csamangó.
Hetényi (Rajna) – Schiestel, Manavian, Szaller, Owens. Sziranyi – Orbán, Maylan, Beauregard - Erdély, Vas, Sofron - Koger, Sarauer, Bodo - Szabo-Pal, Reisz, Sarpátki.