Orli míří na západ, hostí je Dornbirn

ČT 1. 10. 2015
Po úspěšném tažení maďarským Fehérvárem míří Znojemští do dalekého Dornbirnu, kde se budou snažit uhájit první místo v tabulce. Potvrdí Orli skvělý vstup do sezóny další výhrou? Utkání se hraje v pátek od 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Slovenský útočník Marek Zagrapan přišel v létě z konkurenčního Grazu a ihned se zařadil mezi opory týmu. Tento zkušený forvard si během své kariéry okusil i to, jaké je zahrát si ruskou KHL. Čeští fanoušci jej pak znají z extraligy, kde působil v barvách Třince.

Dornbirn v letní pauze poměrně hojně posiloval. Nejzápadnějšímu týmu EBEL se povedlo podepsat francouzského gólmana Floriana Hardyho, jenž v květnu na mistrovství světa v České republice udivoval svými zákroky. Ze zámořské AHL přispěchal na pomoc obránce Drew MacKenzie. Celku z Vorarlberska se podařilo získat i útočníka Kyla Greentreeho, který v sezóně 2012/13 patřil v EBEL k nejproduktivnějším hráčům chorvatského Záhřebu, ale také Slováka Marka Zagrapana.

Buldoci začali soutěž velice dobře, po třetím kole dokonce vedli tabulku. Poté ale přišlo vystřízlivění, týmu sídlícího blízko Bodamského jezera se přestalo dařit. Soupeř si tak chce před domácím publikem napravit reputaci. "Půjde o velmi těžký zápas proti velice těžkému soupeři," ví kapitán Niki Petrik. "Musíme znovu hrát jako jeden tým a být disciplinovaní. Teprve potom můžeme přemýšlet, co dál," dodává.

Naopak Orli zažívají pohádkový vstup do sezóny. Naposledy dokázali obrat o body na horké maďarské půdě čerty z Fehérváru. Po šesti odehraných kolech tak vévodí tabulce ligy s tříbodovým náskokem na druhý Linz. Obrovskou oporou se stal Patrik Nechvátal, který předvádí fantastické výkony. S úspěšností zákroků téměř 96 procent je momentálně nejlepším gólmanem EBEL. "Dívá se na to pěkně, ale musíme zůstat nohama na zemi a jít od zápasu k zápasu, makat dále a neusnout na vavřínech," krotí euforii Patrik Nechvátal. "Kluci v obraně hrají zodpovědně, hrají jednoduše a nic nevymýšlí," porovnává rozdíly oproti loňsku.

Důležitým faktorem je i Colton Yellow Horn. Osmadvacetiletý Kanaďan s indiánskými kořeny vede tabulku produktivity Erste Bank Eishockey ligy. Dokázal totiž v šesti odehraných duelech hned sedmkrát skórovat, zároveň si připsal i pět asistencí.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 10 3 1 0 66:37

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 1. 7.
body 15 9
aktuální forma Fehérvár – Znojmo 1:4
Znojmo – Graz 4:1
Znojmo – Fehérvár 2:1
Innsbruck – Dornbirn 3:2
Bolzano – Dornbirn 4:1
Dornbirn – Klagenfurt 2:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 12 bodů (7 + 5) Marek Zagrapan, 6 bodů (1 + 5)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 5 bodů (2 + 3) Jonathan D´Aversa, 2 body (0 + 2)
brankář Patrik Nechvátal (95,60 %) Florian Hardy (91,10 %)
využití přesilovek 10,70 % 10,00 %
úspěšnost oslabení 94,30 % 78,60 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #61 Ulrich Paradatscher, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun – Csamango.
Hardy – D´Aversa, Magnan, MacKenzie, Caruso, Jeitziner, Lembacher – Siddall, Arniel, D´Alvise – Livingston, Zagrapan, Greentree – Grabher Meier, Sylvester, Petrik Niki – Putnik, Häußle, Macierzynski.