Orli mohou Záhřebu zkomplikovat plány na elitní šestku

SO 20. 1. 2018
Orli míří podruhé v sezóně do Záhřebu. Ten potřebuje nutně získat tři body, pokud chce udržet příčku zaručující přímý postup do play-off. Konečné pořadí elitní šestky má v rukou zejména Znojmo, které s Medveščakem odehraje dva ze čtyř duelů. Úvodní buly je na programu v nedělních 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Více než bod na zápas. Tyler Morley je klíčovým hráčem medvědů

Záhřeb má náskok na sedmý Graz pouze jeden bod a při vyrovnané tabulce tak potřebuje bodovat za každou cenu. Tím spíše, když jejich dalším soupeřem bude suverénní Vídeň a rozjetý Fehérvár. Znojmo tak pro domácí představuje velkou šanci, jak udělat poslední slovo vzhledem k letošní účasti ve vyřazovací fázi soutěže.

Naprosto jednoznačnou hrozbou pro obranu českého celku je kanadský útočník Tyler Morley, jenž suverénně vede kanadské bodování ligy. Ve čtyřiceti zápasech si připsal již padesát šest bodů! Pozadu ale nezůstává ani Tomáš Netík či Fin Tero Koskiranta.

Pokud bychom chtěli na výkonech chorvatského celku vypíchnout nějaký nedostatek, rozhodně by šlo o hru v početní převaze. Záhřeb je v této statistice jednoznačně nejhorším týmem v ligy. Úspěšnost využití se pohybuje pod třinácti procenty. I přes to však patří k nejofenzivnějším týmům, vyniká totiž při hře pět na pět.

Medvědi nemůžou od minulého týdne počítat ani s hvězdným gólmanem Kevinem Poulinem, jenž obdržel pozvánku do národního týmu Kanady na nadcházející olympiádu a rázem se přesunul do švýcarské ligy. Jako náhrada přišel Kanaďan Kevin Carr.

Soupeř ví, že nepůjde o nic jednoduchého. Orli posílení domácí výhrou nad Bolzanem chtějí na své počínání navázat, a tak lze čekat vyrovnaný duel plný emocí. „Bojují o šestku a budou nás chtít porazit. Chceme se ale zaměřit především na vlastní výkony a neohlížet se na soupeře. Pokud zahrajeme stejně jako doma s Bolzanem, nebudeme mít problém,“ myslí si útočník Tomáš Plíhal.

Znojemští potřebují stabilizovat zejména výkony v obranné fázi, ale také využívat vypracované šance. „Hodně to souvisí se sebevědomím. To jsme si výhrou doma zvedli, ale musíme to přenést i do utkání proti Záhřebu. V kádru jsou nějaké změny a jdeme za svým cílem. Nehrajeme ideálně, ale musíme se dívat dopředu. Klíčové zápasy ještě přijdou. Když dáme více než tři góly, tak budeme vyhrávat,“ vysvětluje asistent trenéra Tomáš Jakeš.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 1 10 0 3 33:55

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo KHL Medveščak Záhřeb
pozice v tabulce 12. 6.
body 46 58
aktuální forma Znojmo – Bolzano 4:2
Graz – Znojmo 3:1
Znojmo – Dornbirn 2:6
Vídeň – Záhřeb 2:1
Záhřeb – Innsbruck 9:3
Bolzano – Záhřeb 6:3
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 33 bodů (13 + 20) Tyler Morley, 56 bodů (22 + 34)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 18 bodů (7 + 11) Michael Boivin, 24 bodů (14 + 10)
brankář Marek Schwarz (89,40 %) Vilim Rosandič (92,20 %)
využití přesilovek 15,13 % 12,66 %
úspěšnost oslabení 77,98 % 83,75 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Gruber, Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: Timo Ettlmayr, Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Biro, Lakos, Lattner, Bořuta, Tejnor, Stehlík, Zajíc – Němec, Raška, Mrázek – Yellow Horn, Olsen, Číp – Novák, Plíhal, Guman – Csamangó, Beroun, Špaček.
Rosandič – Kudělka, Poyhonen, Deutsch, Tikkanen, Noonan, Boivin, Čepon – Olden, Morley, Mahbod – Simšič, Koskiranta, Netík – Puskarich, Aviani, Zanoski – Jarcov, Brine, Jankovič.