Orli odjíždí pro body ke Žralokům z Innsbrucku

SO 27. 10. 2012
<em>Znojmo, Innsbruck</em> - Znojemští hráči po neúspěchu z Vídně pokračují ve své sérii venkovních zápasů. Tentokrát zavítají na led Innsbrucku, týmu se žralokem na hrudi. Nedělnímu soupeři Znojma se v lize prozatím vůbec nedaří, z patnácti duelů si připsal pouhé čtyři body. Cíl Orlů je tedy jasný, odvézt si z ledu více než pět set kilometrů vzdáleného oponenta dva body. Zápas začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Nováček Erste Bank Eishockey ligy se prozatím velice trápí. V prozatímních patnácti duelech si Žraloci připsali pouhé čtyři body. To je pro tým, který na začátku sezony pomýšlel na play-off, opravdu málo. Svěřenci kanadského kouče Daniela Nauda tak mají do dalších zápasů o čem přemýšlet.

Innsbruck si v pěti posledních duelech připsal pouze jediný bod za překvapivou prohru po prodloužení v Linzi (5:4 pp). Ostatní duely ale prohrál celkem jednoznačně, s Villachem (1:5), ze Zagrebem (0:5), Klagenfurtem (2:4) a naposledy v Lublani (3:6). Jediné vítězství Žraloků je tak stále z desátého kola proti Grazu (4:2).

⇒  Thomas Tragust chytal za rodnou Itálii už na čtyřech MS

Domácí tým nedělního zápasu chce konečně nabídnout domácím divákům výhru. „Znojmo je silně bruslařsky a velice ofenzivně založený tým. Musíme hrát naši hru, být dobří v obraně a koncentrovaně odehrát celých šedesát minut. Samozřejmě chceme našim domácím fanouškům konečně dopřát výhru, nesmíme se však dívat na tabulku,“ nechal se slyšet hlavní trenér Innsbrucku Daniel Naud.

Statistikám Žraloků vévodí kanadská posila Francis Lemieux (11+9), který je po Richardu Jarůškovi druhý nejlepší střelec ligy a čtvrtý nejproduktivnější. V závěsu za ním je Bryan McGregor (3+6) , kterého diváci znají díky loňskému působení v Třinci. V bráně Innsbrucku se střídají Patrick Machreich (87,8%) a Thomas Tragust (87,5%).

Z kabiny Orlů

Páteční duel ve Vídni sice Orlům žádné body nepřinesl, výkon na ledě proti jednomu z nejlepších celků letošního ročníku ale měl svá pozitiva. Do sestavy se navíc vrátili téměř všichni zranění či nemocní hráči. Viróza trápí jen Ondřeje Kacetla, nejistý je stále start obranné dvojice Martin Škadra, Aleš Sova.

Znojemští hráči ví, že v Innsbrucku budou muset být v zakončení přesnější, než na ledě Capitals. „Musíme zlepšit naši efektivitu," potvrzuje útočník Bryan Bickell. „Nehrál jsem ještě proti všem týmům v lize, ale všechny dosavadní zápasy byly těžké. Víme, že Innsbruck je poslední, ale musíme podat dobrý výkon."

Na jihozápad Rakouska čeká Znojmo dlouhá cesta, kterou budou hráči i realizační tým absolvovat až v den zápasu. „Jsem na to zvyklý z nižších amerických soutěží a myslím, že ostatní kluci už také ví, co je čeká. Neměl by to být velký problém," věří Bickell. V čele orlích statistik zůstává s 12 brankami a šesti přihrávkami Richard Jarůšek, aktuálně nejlepší střelec celé ligy.

6.kolo: Znojmo - Innsbruck 5:3

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Martin Bogen (AUT), Christian Jelinek (AUT)
Čároví: Martin Smeibidlo (AUT), Oskar Johnston (AUT)

Sestavy z posledního utkání

HC TWK INNSBRUCK „DIE HAIE“: Machreich – Switzer, Stern, Lindner, Manavian, Hörtnagl, Insana, Pittl – Steiner, Mösmer, Höller, Steinacher, Prock, Bartlett, Hanschitz, Nödl, Schennach, Lemieux, Fox, McGregor.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach, Tichý - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Uram, Bartoš, Beránek - Komínek.

Další zápasy 15. kola

SAPA Fehervar AV19 - EHC LIWEST Black Wings Linz -