Orli odlétají na neoblíbený led Lublaně

SO 15. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Hokejové Orly čeká v nedělním utkání soupeř z nejnevyzpytatelnějších. HDD Telemach Olimpija Ljubljana se stala v minulé sezóně pro znojemské hráče nepřekonatelnou překážkou, se startem nového ročníku je na čase toto prokletí zlomit. Těžký, leč ne nemožný úkol stojí před Znojmem v neděli 16. září ve slovinské aréně Hala Tivoli Ljubljana. Start duelu je plánován na 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Sestavou Lublaně se po loňské semifinálové účasti prohnal doslova uragán, po němž nezůstal kámen na kameni. Slovinský klub opustilo hned pět Kanaďanů, kteří patřili k nejproduktivnějším hráčům týmu. Čtyři z nich putovali do Villachu (Justin Taylor, Scott Hotham, Brad Cole a John Hughes), jeden pak do Vídně (Jamie Fraser). Do Villachu se také přemístil zkušený gólman Jean-Philippe Lamoureux.

Nově se v kádru Slovinců objevili jiní zámořští borci Scott Freeman, jenž ve třech ligových zápsech již dvakrát skóroval, či Patrick Coulombe. Po chomutovském angažmá v juniorce si zpět do rodné země našel cestu i Miha Pesjak. Z Jesenice přesídlil do Olimpije Jaka Ankerst. Mezi brankovými tyčemi se prezentuje Američan Jerry Kuhn. Věrni svému týmu zůstali Aleš Mušič či bratři Žiga a Erik Panceové.

Po úvodních třech kolech patří mužstvu trenéra Heikki Mälkiä se dvěma získanými body 10. místo ligové tabulky. Své první a druhé utkání Lublaň shodně prohrála, nejdříve podlehla Vídni 1:4, poté nestačila na Linz (3:7). V pátečním utkání, které slovinský klub odehrál se Záhřebem v amfiteátru v Pule, Olimpija nakonec odolala drtivému závěru Chorvatů a zvítězila 3:2.

Zatím nejproduktivnějším hráčem týmu je Scott Freeman (2 + 1), za ním se drží Jaka Ankerst (2 + 0). Brankář Jerry Kuhn obsadil s úspěšností 89,1 % a s dvanácti inkasovanými góly 13. příčku mezi ligovými gólmany. Nejtrestanějším hráčem je Alex Ferguson (11 trestných minut).

Z kabiny Orlů

Po výborných výkonech v Salzburgu (1:3) a v domácím utkání s Klagenfurtem (5:0) se Znojmo muselo poklonit svému prvnímu přemožiteli v sezóně 2012/2013. V pátečním klání na znojemském zimním stadionu Orli nestačili na maďarský Fehérvár. Domácí hráči sice v duelu dvakrát vedli, čerti však vždy dokázali srovnat a díky skvělým přesilovkám a vydařenému závěru nakonec zvítězili 5:3.

Jan Lattner (2 + 1) patří k nejaktivnějším Orlům

Nyní však mohou znojemští hokejisté obrátit list a začít znovu dobývat tvrze soupeřů. Motivaci mají obrovskou, vždyť právě ze zápasů s Lublaní vytěžili v loňském ročníku jediný bod. „Musíme pracovat tvrdě, Lublaň má silné bruslaře. Také jejich obrana je velmi dobrá. Musíme být od první minuty plně koncentrováni a hlídat si prostor před brankovištem,“ přemítá hlavní kouč Martin Stloukal. Nadále budou v sestavě chybět obránce Burke Henry a útočník Tomáš Komínek.

Produktivitu Orlů prozatím ovládlo dravé mládí. Na čele se drží se ziskem tří bodů Richard Jarůšek (2 + 1), Jan Lattner (2 + 1) a Ondřej Fiala (1 + 2). Ondřej Kacetl se čtyřmi inkasovanými góly a úspěšností 96,3 % patří na druhé místo ve statistikách ligových brankářů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Christian Kaspar (AUT), Viktor Trilar (SLO)
Čároví: Timo Ettlmayr, Stefan Siegel (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Ratchuk, Grahut, Andrew, Coulombe, Dervaric, Erman, Groznik, Imbeault – Pance Z., Music, Pance E. - D´Alvise, McBride, Ankerst – Verlic, Hocevar, Ropret – Freeman, Ferguson, Pesjak.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Štach, Stehlík, Škadra, Bořuta, Sova - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Uram, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Rožník, Bartoš, Beránek - Crowder.

Další zápasy 4. kola

Dornbirner EC - Moser Medical Graz99ers