Orlí přípravka nadále zve do svých řad

Žákovský hokej
SO 22. 11. 2014
Vítězit. Nastupovat před zaplněnými tribunami. Sen mnoha chlapců, kteří začínají s hokejem. Nebo jen smysluplně a zábavně využít volný čas? První sklouznutí na ledě může být startem k velké životní vášni. Přípravka znojemského klubu pečuje o ty nejmenší hráče a těší se na nové tváře. „Kdokoliv a kdykoliv může mezi nás přijít a vyzkoušet si bruslení, samotnou hru,“ láká trenér Jan Vlašín.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

„Před sezónou organizoval klub nábor dětí do přípravky, nově jsme mezi sebou přivítali pětadvacet dětí. Tento počet nás velmi potěšil. Momentálně tak pracujeme s více jak čtyřiceti dětmi. Tomu musíme přizpůsobovat i tréninky, takže na každém je zhruba šest, sedm koučů. Samotná práce na ledě probíhá ve skupinkách, kterým se vždy věnuje jeden trenér,“ popisuje Vlašín.

„Tréninky jsou koncipovány tak, aby hráči měli maximální pohyb, aby se neustále hýbali. Trenéři jim hned poskytují zpětnou vazbu. Díky tomu dělají děti v bruslení velké pokroky. Naším cílem je to, aby se hráči naučili dobře bruslit. To je základ. Máme ale i mistrovské turnaje, kde se odehrají vždy dva zápasy. Výsledky se nijak nepočítají. Jde hlavně o to, abychom si vyzkoušeli atmosféru utkání, poznali, jak funguje kolektiv během hry. Můžu říct, že je tady pár šikovných kluků, kteří opravdu již nyní jsou schopni hrát za vyšší kategorie,“ naznačuje trenér, že o budoucnost znojemských nadějí, které by kráčely ve stopách Adama Havlíka, Jana Lattnera, Martina Pláňka či Ondřeje Kacetla, nemusíme mít obavu.

Jak časově náročný je hokej pro děti, ale samozřejmě i jejich rodiče? „Samotné tréninky máme třikrát týdně. Dvakrát ve všední den po páté hodině, což je přizpůsobeno rodičům. O víkendu jsme tu v neděli, o půl deváté ráno. Zapojují se k nám i hráči z A-týmu, juniorky a staršího dorostu. Také s námi bývají trenéři brankářů. Je to vlastně i takové lákadlo, děti se setkají s hráči, které běžně vídají jen na ledě při zápasech.“

Těm nejmenším zájemcům o hokej se klub snaží vyjít maximálně vstříc. „Dětem poskytujeme výstroj k zapůjčení zdarma. Jediné, co si musí sami pořídit, jsou brusle. Navíc mají možnost chodit zdarma na veřejné bruslení, na zápasy A-mužstva a první dva měsíce nemusí platit členské příspěvky. Takže pokud se někomu hokej nebude líbit, může skončit a nebude ho to stát ani korunu,“ nastínil počáteční možnosti Jan Vlašín.

Přestože je při přípravě nejmenších znojemských hokejistů téměř vždy zaplněna hrací plocha, oddíl mezi sebe i nadále zve další zájemce o ledový sport. "Měli bychom určitě přání, aby přišli další noví kluci i dívky, protože dětí, kteří se věnují sportu, není nikdy dost."

Fotogalerie hokejistů a hokejistek přípravky