Orli přivítají rozjetou Chrudim

NE 22. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Druhé vložené pondělní kolo má na programu první hokejová liga, v jeho rámci přivítají Orli Znojmo na svém stadionu od 17:30 hodin celek HC Chrudim. Chrudimskému týmu se v posledních kolech daří, ukořistil cenné body na hřištích favoritů z Olomouce, Ústí nad Labem a svou bodovou sérii bude chtít protáhnout i na jihu Moravy. Bodovat ale budou chtít určitě i Orli, kteří v sobotu odjeli s prázdnou z Tábora.

Naposledy hráči nastupovali k pondělnímu utkání téměř přesně před měsícem a znojemští hokejisté by byli určitě rádi, kdyby tehdejší čtyřgólové vítězství proti Třebíči zopakovali i se středočeským soupeřem.

Představení soupeře

⇒ Petr Hořava v Chrudimi dokázal skórovat

Nebude to ale lehká úloha. Chrudim je jedním z týmů, které již v průběhu sezóny sáhly k výměně na trenérském postu. Bývalému reprezentantovi a nyní známému televiznímu expertovi Martinu Hostákovi zlomila vaz série nepřesvědčivých výsledků v měsíci říjnu a na jeho místo vedení klubu dosadilo Pavla Rohlíka s asistentem Jiřím Seidlem, tedy muže úzce spojené s extraligovým klubem v Pardubicích.

Přestože první duely po této výměně nedopadly nejlépe, následovalo výrazné zlepšení korunované současnou sérií pěti zápasů, v nichž Chrudim dokázala bodovat. Přitom vůbec nešlo o jednoduché souboje – Rohlíkovo mužstvo hrálo v Olomouci a Ústí nad Labem, kde dokázalo vybojovat bod, v nastavení zvítězilo nad Vrchlabím, Berounem a doma porazilo Tábor.

Hráčský kádr

Chrudimi tak patří deváté místo v tabulce, na Znojmo ztrácí pouhé tři body. Velká většina hráčského kádru je tvořena bývalými nebo současnými hráči extraligových Pardubic, ať už jde o zkušené harcovníky s roky zkušeností v nejvyšší soutěži nebo mladé nadějné tváře.

Lídrem týmu v produktivitě je Tomáš Martinec (18 bodů – 4 + 14), nejlepším střelcem pak Jan Šeda (17 bodů – 8 + 9). Velmi úspěšný je v ofenzivě také obránce Petr Mocek (13 bodů – 5 + 8). Na postu brankáře odchytal nejvíc utkání Martin Růžička, při zranění Dominika Haška je ale tento gólman jedničkou Pardubic a ve Znojmě tedy nastoupí jeden z dvojice Koutský – Landsman.

Z kabiny Orlů

Orlům ze Znojma se v poslední době nedaří na hřištích soupeřů, a tak budou při velké vyrovnanosti soutěže určitě chtít doma znovu zvítězit. Chrudimi navíc mají co oplácet, v prvním vzájemném utkání totiž prohráli 3:4. Zcela jistě se ale budou muset obejít bez nemocného Jakuba Svobody, který se tak na seznamu absentujících hráčů přidal k dlouhodobě zraněným Říhovi a Sojčíkovi. V Táboře nenastoupili ani Protivný s Barusem, nad jejich startem v pondělním duelu visí otazník.

Muži v pruhovaném

Hlavním rozhodčím zápasu bude Jakub Smitka, člen programu Junior Profi, a zároveň sudí, který má v letošní sezóně na kontě nejvíce odpískaných prvoligových zápasů, a to třináct. Mezi nimi jsou i utkání Znojma ve Vrchlabí (1:2) a Havířově (1:2p).

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jakub Smitka (Česká Lípa)
Čároví: Tomáš Brejcha, Libor Suchánek (oba Plzeň)

Sestavy z posledního utkání