Orli se pokusí konečně prosadit proti českobudějovické obraně

PO 19. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma opět dokázali sílu na vlastním ledě a poradili si s Kladnem. Z cizích kluzišť vozí body jen zřídka, ovšem v Liberci prokázali zlepšení a odehráli povedené utkání. Na poslední úspěchy budou chtít navázat i v úterý proti Českým Budějovicím, kterým v minulém zápase a ani ve dvou pohárových nedokázali vstřelit jedinou branku. Mountfield hraje letos na domácí scéně velmi dobře a v celkové tabulce mu patří třetí příčka. Úvodní vhazování padne mezi hole v 17:30.

Jihočeši sice prohráli první utkání sezóny 3:4 na nájezdy v Praze proti Slavii, poté však v deseti zápasech v řadě nepoznali hořkost porážky. Následně přišel útlum a pět porážek z šesti duelů, což je stálo vedení v soutěži. Další tři zápasy již dokázali vyhrát. Na domácím ledě bodovali ve všech střetnutích až do minulého kola, v němž vyloupila budějovickou arénu pražská Sparta a připsala si vítězství 4:2. Mountfield má kvalitní především závěrečné třetiny, v kterých často rozhoduje o výsledku. Silnou zbraní týmu jsou také přesilovky, v nichž nastřílel 25 gólů.

foto
⇒ Na minulé utkání s Mountfieldem se po zranění vrátil do sestavy znojemský kapitán Radim Bičánek, ovšem ani jeho snaha k úspěchu nevedla.

Jasnou brankářskou jedničkou týmu je zkušený Roman Turek s úspěšností zákroků 92,81%. Mezi beky se nejvíce prosazuje bývalý znojemský hráč Milan Toman, který prozatím za čtyři góly a šest asistencí nastřádal deset bodů. Produktivitě mužstva vládnou Viktor Hübl s šestnácti a Petr Sailer s patnácti kanadskými body. Nejlepším střelcem je devítibrankový Jiří Šimánek.

Znojemští orli letos nemohou najít recept na budějovickou obranu. Nedokázali proti tomuto soupeři vsítit branku ve dvou pohárových duelech ani v desátém kole extraligy. Utkání v Hostan aréně nezačalo pro domácí šťastně a hned ve třetí minutě prohrávali po přesné trefě Bolfa. V čele s uzdraveným kapitánem Bičánkem byli Orli ve druhé části hry lepším týmem, v koncovce však selhali a v závěru přišel trest v podobě gólů Hudce a Šimánka, které uzavřely skóre na konečných 0:3 z pohledu Znojma.

To, že musí znojemský kouč Sýkora řešit problémy se zraněnými obránci není žádná novinka. Nejinak tomu bude i proti Mountfieldu, jelikož budou stále chybět Mojžíš, Tesařík a Chmelíř. Domácí by měli naopak nastoupit v kompletním složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Kříž, Bičánek, Mudroch, Chvátal, Kotaška - Selingr, Dopita, Erat - Kucharczyk, Haman, Demel - Beroun, J. Svoboda, M. Růžička - Meidl, R. Procházka, Plášek

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek - F. Novák, Gřegořek, Sičák, Frolo, Toman, Vydarený, Bolf - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Šimánek, Sailer - Kůrka, Vak, Veselý - Kotrla, Mertl, L. Květoň (21. Kuchejda)

Ostatní zápasy 23. kola
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Oceláři Třinec
HC GEUS OKNA Kladno - HC Litvínov
HC Lasselsberger Plzeň - RI OKNA Kladno
HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary
HC Moeller Pardubice - HC Vítkovice Steel 21.11.
HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 21.11.