Orli se v Evropě znovu neztratili, přilepšili si o osm příček

Aktuální zprávy
ÚT 12. 7. 2016
Ani letos se Znojemští v žebříčku dvě stě padesáti nejlepších klubů Evropy, který sestavuje web PassionHockey.com, neztratili. Oproti ročníku 2014/15 si dokonce polepšili. Pro Orly byla poslední sezóna v tomto ohledu nejúspěšnější od doby působení v mezinárodní EBEL.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Žebříček, jenž každoročně sestavují přední statistici, vyhrál pojedenácté v řadě klub ruské Kontinentální hokejové ligy. Prvenství obhájil CSKA Moska, zatímco čerstvý ruský šampión z Magnitogorsku obsadil až páté místo. Na druhé příčce skončila švédská Frölunda, v těsném závěsu pak Skellefteå.

TOP 10

• 1. CSKA Moskva (RUS)
  • 2. Frölunda (SWE)
  • 3. Skellefteå AIK (SWE)
  • 4. Bílí Tygři Liberec (CZE)
  • 5. Metallurg Magnitogorsk (RUS)
  • 6. HIFK Helsinki (FIN)
  • 7. Sparta Praha (CZE)
  • 8. Kärpät Oulu (FIN)
  • 9. Tappara Tampere (FIN)
  • 10. Lokomotiv Yaroslavl (RUS)

Z českých celků nejlépe dopadli Bílí Tygři z Liberce, kteří díky suverénní extraligové jízdě obsadili čtvrtou příčku. V elitní desítce najdeme ještě pražskou Spartu (7.).

Znojmo je na tom nejlépe z českých klubů nehrajících nejvyšší tuzemskou soutěž. Veleúspěšná sezóna zakončená účastí ve finále Erste Bank Eishockey ligy sice na první stovku nestačila, Orli však otevírají brány té druhé. Přinesla jim totiž 101. příčku, což je oproti minulému roku zlepšení o osm pozic! Nejlépe v historii si vedli v ročníku 2005/06, kdy získali v extralize bronzové medaile a v Evropě okupovali 28. pozici.

Z EBEL se nejvíce dařilo Salzburgu (91.), jenž se ale ve srovnání s rokem 2015 propadl o třiadvacet míst. Těsně za Znojmem skončil Linz (103.). Do rozmezí 112. a 121. příčky se pak vešlo hned pět klubů mezinárodní ligy, konkrétně Villach, Vídeň, Dornbirn, Bolzano a Klagenfurt.

Soupeři Znojma v CHL se taktéž umístili na velice vysokých pozicích. Lépe si vedl Mnichov, který se dokonce vměstnal do elitní dvacítky. Fribourg skončil na solidní dvaašedesáté pozici.

Žebříček je sestavován podle získaných bodů v ligových a pohárových utkáních. Největší vliv mají body ze základní části. Roli v celkovém umístění týmů hraje také náročnost soutěže. Kompletní umístění týmů pro sezónu 2015/16 naleznete zde.