Orli se v Lize mistrů utkají s Mnichovem a Fribourgem!

Aktuální zprávy
ÚT 3. 5. 2016
Orli Znojmo se při své premiérové účasti v Lize mistrů utkají s německým mistrem Red Bullem Mnichov a švýcarským týmem Fribourg-Gotterón. Rozhodlo o tom úterní losování v Curychu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo bylo pro losování zařazeno do třetího koše, z něhož bylo nakonec vytaženo ředitelem Ligy mistrů Martinem Baumannem jako vůbec první celek. Do skupiny A však kvůli pravidlům pro zařazování týmů ze zemí hrajících olympijskou kvalifikaci přijít nemohlo, a bylo tak umístěno do skupiny F, kam už byl předtím nalosován Red Bull Mnichov a Fribourg-Gotterón.

Německý Red Bull Mnichov je úřadujícím německým mistrem, který play-off prosvištěl s velkou lehkostí, ve čtvrtfinále a semifinále ztratil jediný zápas a ve finále zdolal Wolfsburg dokonce 4:0 na zápasy.

Fribourg-Gotterón patří mezi finančně silné švýcarské celky. Pro české fanoušky je jistě zajímavé, že jednou z nejčerstvějších posil tohoto klubu je útočník Roman Červenka. Na pozici mládežnického trenéra navíc v týmu pracuje bývalý útočník Orlů Pavel Rosa.

Konkrétní plán zápasů bude znám v průběhu nadcházejícího týdne, první zápasy ve skupinách budou sehrány 18. srpna. Do play-off postupují ze skupiny dva nejlepší týmy.