Orli si nebudou chtít hrát na Ježíška

ČT 21. 12. 2006
Z n o j m o - Než zasednou Orli k štědrovečernímu stolu, musí ještě odehrát 34. kolo O<sub>2</sub> extraligy. V něm přivítají v pátek 22. prosince na svém ledě druhý celek tabulky HC Mountfield. Obě mužstva si v posledním zápase připsala plný bodový zisk a určitě si budou chtít stejně bodů nadělit i pod stromeček. Na českobudějovické marodce se stále nachází Macháček, Gřegořek a Nedorost. Utkání začíná v 17:30 v Hostan aréně a každý fanoušek obdrží zdarma plakát Orlů.

Druhý vzájemný zápas - doma úspěšnější Mountfield

Střetnutí celků z Jihu se vyznačovalo vyrovnaností. Na Orlech nebyla patrná právě probíhající krize a domácím zisk tří bodů nijak neulehčili. „Začali jsme dobře takticky, v úvodní třetině jsme pustili soupeře pouze do jediné šance, z níž jsme bohužel inkasovali. Ve druhé třetině jsme vstřelili kontaktní gól, ale vzápětí po šestnácti vteřinách jsme inkasovali znovu,“ viděl první dvě části znojemský asistent Votruba. I v závěru mělo Znojmo převahu, ale střelecká smůla se nechtěla od hokejistů odpoutat. Jediná branka z poslední části padla za záda Trvaje a Orli tak odcestovali s porážkou 1:3.

Menší problémy se nevyhnuly ani jihu Čech

Na letos úspěšný Mountfield přišla taky během sezóny menší krize. Sedm zápasů v řadě si nedokázali poradit v základní hrací době se svým soupeřem. „Potýkali jsme se s únavou," viděl příčinu neúspěchu trenér. „Tři zápasy jsme prostě ztratili našimi chybami, kdy si myslím, že jsme ale byli lepší něž Liberec nebo Třinec, bohužel nám vždy nevyšly závěry utkání.“ Tou dobou Mountfieldu chyběly opory Nedorost, Vydarený, Sailer a Macháček. V zápase s Plzní se k nim přidal ještě i Vak a ve třetí třetině odstoupil za protesty kapitán Brabenec. „To si nesmí dovolit. Je placený za to, aby hrál hokej," byl velmi rozladěný manažer Látal. „Když máme plný zdravotní stav, tak jsme schopni pravidelně bodovat. Pokud ne, tak je to vždy ´děj se vůle boží´,“ sdělil k nastalé situaci Jandač.

Boj o první místo

Přímý souboj s Libercem o lídra tabulky Jihočeši nezvládli. Ačkoli se díky střele Veselého ujali ke konci první třetiny vedení, proměněné Pletkovo trestné střílení z úvodu závěrečné části dostalo Bílé Tygry na koně. Podkonický přidal ještě další dvě přesné střely a Liberc si tak pojistil svůj náskok na čele tabulky. Českobudějovický asistent Kupka nebyl po utkání ke svým hráčům nijak kritický. "Neodehráli jsme špatné utkání. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Zvlášť ve druhé třetině jsme si vypracovali řadu střeleckých příležitostí, ale bohužel bez brankového efektu. Domácí nás za to v poslední části potrestali."

Litvínov srazil bývalý hráč Viktor Hübl

Souboj dvou herně podobných stylů přineslo 33. kolo. Rozjezd domácích hráčů byl po reprezentační pauze o něco pomalejší, a tak se Chemopetrol Reichlovou brankou ujal vedení. Dvě přesilovky však stačily, aby se stav otočil. Ve druhé třetině si připsaly oba celky po gólu a závěr patřil Viktoru Hüblovi, kterému se podařilo proti svému bratranci Jaroslavovi v Litvínovské svatyni zkompletovat hattrick. „Důležité jsou hlavně tři body a můj hattrick už je navíc. První dva zápasy se mi kluci smáli, že jsem dřevák, že jsem mu nedal žádný gól. Teď jsem to snad obrátil.“

Sestava Českých Budějovic z posledního zápasu: Turek - Toman, Vydarený, Posmyk, Vágner, Kutlák, Mucha - Brabenec, V. Hübl, Hudec - Kotrla, Vak, Veselý - Sailer, Šimánek, Hřebejk - Gulaš, L. Květoň, Mertl.

Trenéři: Josef Jandač, Milan Kupka.