Orli v přímém boji o play-off vyjíždí na Graz

ČT 3. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Týmy, které třikrát v řadě prohrály. Mančafty, při jejichž střetnutí téměř pravidelně dojde k šarvátce. Znojmo a Graz se utkají o body, které mohou být pro přímý postup do play-off klíčové. Domácí jsou však ve výhodě, oproti Orlům disponují čtyřmi body navíc, také jim může pomoci domácí prostředí. Znojmo navíc trápí rozsáhlá marodka. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Graz po loňské nepovedené sezoně, kdy se nedostal do play-off, výrazně posílil s jasným cílem. Tím se staly právě vyřazovací boje. Vše nasvědčuje tomu, že Graz opravdu do play-off postoupí, po třiceti sedmi kolech je čtvrtý se čtyřiceti šesti body. Na programu je však ještě sedm zápasů základní části, vše je tak otevřeno.

⇒  Hlavní trenér Grazu Mario Richer

Ze třech vzájemných střetnutí vyšli prozatím vždy vítězně rakouští hokejisté. V prvním duelu sice prohráli Orli až po nájezdech, zápasy 3:0 a 4:2 pro Graz však byly zcela jednoznačné. Graz má u Znojma podobnou pověst jako Záhřeb. Z devíti vzájemných utkání, které proti sobě týmy odehrály, se osmkrát radoval Graz.

Kanadskému bodování pátečního soupeře Orlů kralují společně Olivier Latendresse (18+18) a Greg Day (14+22). Nejproduktivnějším obráncem je poté Rodney Coleman Jarett (6+24). V bráně se kanadský trenér Mario Richer spoléhá na duo Stefaniszin - Cloutier, druhý jmenovaný však odchytal oproti Stefaniszinovi dvojnásobek minut. Nově také za Graz nastupuje Jan Novák, český hráč, který prošel extraligovou Slávií, Kometou a Budějovicemi.

Z tábora soupeře znějí taktiky, jak vyzrát na Orly. „Znojmo je velice technicky silný tým. Musíme si na ně vyšlápnout ještě lépe než minule, jinak to budeme mít s pojištěním pozice v TOP 6 velice těžké," řekl nejproduktivnější hráč Grazu Olivier Latendresse.

Z kabiny Orlů

Znojmo si v minulém zápase na domácím ledě ani pojedenácté neporadilo se Záhřebem, proti kterému ale dlouho vedlo. Adam Havlík vykřesal naději na dva body, Orli však v oslabení inkasovali a nakonec ztratili duel v samostatných nájezdech. „Máme plno šancí, ale nedáváme góly. Už dlouho se snažíme přijít na to, jak zlomit třetí třetiny. Zkoušíme nebýt zalezlí, hrát pořád aktivně, ale prostě nám teď není souzeno. Je v tom i trochu smůly," zhodnotil zápas Jan Šeda.

⇒  Hlavní trenér Znojma Martin Stloukal

Největším problémem je u Orlů již dlouhodobě marodka. Po dlouhé nepřítomnosti se do tréninkového procesu zapojilo duo Pucher - Uram. Petr Beránek je stále na mistrovství světa juniorů. Nemocní byli Jakub Stehlík s Kimem Strömbergem, jejichž start je stejně nejistý jako u Jiřího Berouna, kterého trápí otřes mozku ze zápasu s Lublaní. Mimo na více jak čtyři týdny je také Martin Podešva, který si vážně zranil koleno. Chybět bude i Lubomír Štach, kterého trápí třísla.

Znojemský trenér Martin Stloukal již ví, co od Grazu očekávat. Bude se snažit na to připravit i hráče. „Graz má velmi silný tým, hrají stejný systém jako my. Hodně jejich hráčů má přes třicet a mají více zkušeností než my. Budeme hrát náš systém a doufat v úspěch. Neměli bychom je nechat střílet, poté pro nás nebudou nebezpeční.

8. kolo: Znojmo - Graz2:3sn
22. kolo: Graz - Znojmo 3:0
23. kolo: Znojmo – Graz 2:4

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Thomas Berneker #17, Michael Graber #7
Čároví: Timo Ettlmayr #69, Thomas Loicht #?

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Komínek, Šeda, Havlík - Rožník.

Moser Medical Graz99ers: Stefaniszin - Jarett, van Ballegooie, Scalzo, Novak, Reinthaller, Lannon, Strohmeier, Unterweger - Latendresse, Day, Labelle - Iberer, Wren, Daoust - Lefebvre, Frischmon, Ganahl - Holst, Lembacher, Zusevics.

Další zápasy 38. kola

KHL Medveščak Zagreb - AC-KAC
HDD Telemach Olimpija Ljubljana - EC VSV
UPC Vienna Capitals - HC TWK Innsbruck “Die Haie“