Orli vyjíždí do Jihlavy

PO 5. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Dlouho očekávaná sezóna už klepe na dveře a Orli se na nový ročník připravují ze všech sil. Ve svém prvním venkovním přípravném utkání se vydají na led do nedaleké Jihlavy. Prvoligový soupeř přivítá svého soka na Horáckém zimním stadionu v úterý v tradičním čase 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Jihlavský hokejový klub vznikl v roce 1956. V roce 2005 Dukla sestoupila do druhé nejvyšší české hokejové soutěže poté, co podlehla v baráži Českým Budějovicím 1:4 na zápasy.

⇒  Tomáš Čachotský, který nyní obléká dres Jihlavy, dříve působil i ve Znojmě

Tým z Vysočiny se rozhodl svůj kádr před novou sezónou posílit. Ve svých řadách dávají šance především mladým hráčům. Jedním z nováčků se stal mladý Slovinec Miha Štěbih. Zkušenosti v mužstvu doplní ostřílený gólman Lukáš Sáblík či útočník Michal Důras.

Jihlava má za sebou na rozdíl od Znojma už dva přípravné zápasy. V prvním vyzvala na domácím ledě extraligové Pardubice. Díky Michalu Veleckému, který v zápase vstřelil celkem dvě branky, zvítězili 5:2. Dukla si také troufla na reprezentaci Francie. Ve vypjatém utkání, ve kterém se blýskl mladík Adam Zeman, ale nakonec podlehla 3:4.

Poslední vzájemný zápas

Znojmo se s Duklou utkalo téměř přesně před rokem v rámci třetího ročníku Regionálního poháru. V zápase se pro Jihlavu stala osudová druhá třetina, ve které Orli svému sokovi nasázeli celkem šest branek. Své vítězství stvrdili ve třetí třetině a nakonec si vybojovali výhru 8:4.

Z kabiny Orlů

Orli za sebou mají prozatím pouze jeden přípravný zápas, který se vyvedl přesně dle představ nového kouče pro letošní sezónu Jiřího Režnara. Jihomoravané se postavili proti soupeři z 1. ligy, a to proti Mladé Boleslavi, kterou hravě porazili 4:1. V brance Orlů zazářila nová posila Jakub Čech. Kromě skvěle odchytaného utkání se gólman blýskl i bezchybnými nájezdy.

V Jihlavě se brankářská pozice obmění. Mezi tři tyče se postaví pardubický odchovanec Filip Landsman.

„Myslím, že na další zápas jsme dobře připraveni," hlásí asistent trenéra Milan Navrátil. Na ledě se ještě pravděpodobně neobjeví útočník Zdeněk Blatný, jehož debut ve znojemských barvách je plánován až na čtvrtek. Mimo hru se kvůli zdravotním problémům ocitl Peter Pucher.

Sestavy z posledního přípravného utkání

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Zadražil, Štebih, Andersons, Dundáček, P. Tobola, Kaláb, Kolda, Podlipnik – Střecha, Zeman, Čachotský – Důras, Krupka, Hubáček – Mikeš, Malec, Velecký – Přidal, Kadlec, Zídek.

ORLI ZNOJMO: Čech – Štach, Šťáva, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Magovac, Krejčiřík – Kilnar, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Rožník – Beroun, Šeda, Beránek – Müller, Bartoš, Novák.