Orli vyjíždí na poslední Lublaň

SO 2. 11. 2013
Před reprezentační přestávkou čeká Znojmo druhý venkovní zápas v řadě. Tentokrát Orli změří své síly proti soupeři ze slovinské Lublaně. Podaří se Jihomoravanům spravit chuť po utkání ve Vídni a přivézt domů plný počet bodů? Napínavé utkání startuje v neděli v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Jeff Ulmer, kanadský útočník a zároveň nejproduktivnější hráč Lublaně. Na své konto si od začátku sezóny připsal již sedm gólů a na dalších deseti se podílel.

Lublani se v letošním ročníku nedaří. Slovinský celek se nachází beznadějně na posledním místě tabulky s pouhými pěti body. Porazit v základní hrací době se jim podařilo pouze Linz (4:1) a Žraloky z Innsbrucku (5:1). Bodík navíc si poté připsali v zápase s Dornbirnem, kterému podlehli v samostatných nájezdech 2:3. Příliš nezafungovala ani změna trenéra, po odvolaném Bojanu Zajcovi přišel na jeho místo Ivo Jan, ale také on zatím s týmem míří od porážky k porážce.

Slovincům se nedařilo ani v minulém zápase proti Grazu. "Je mi hráčů velmi líto. Hráli jsme dobře, ale v rozhodujícím okamžiku vždy udělali chybu," hodnotí souboj hlavní trenér Ivo Jan. Draci ztrácejí na předposlední příčku celkem sedm bodů, ale Jan je stále optimistický. "Pokrok, který jsme udělali, se nedá přehlédnout. Zítra musíme hrát na plno a budeme se snažit minimalizovat chyby, které ve hře děláme. Doufám, že budeme mít i trochu štěstí."

Oproti tomu Orlům se proti slovinskému soupeři daří. V posledním vzájemném zápase na domácím ledě pokořili Lublaň čtyřmi brankami, a získali plný počet bodů. "Na Lublaň se velmi těším. Určitě jsou ale silnější než vyplývá ze situace v tabulce. Pod vedením Ivo Jana hrají dobře, nebude to pro nás lehké vyhrát," přiznal znojemský obránce Andrew Thomas, který ještě loni právě v Olimpiji působil. Vzhledem k počtu zraněných hráčů zřejmě nastoupí Znojmo znovu jen se třemi útočnými formacemi.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 6 4 0 2 35:30

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 7. 12.
body 22 5
aktuální forma Vídeň – Znojmo 4:3p
Znojmo – Lublaň 4:2
Znojmo – Salzburg 4:5p
Graz – Lublaň 2:1
KAC – Lublaň 4:2
Znojmo – Lublaň 4:2
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 18 bodů (6 + 12) Jeff Ulmer, 16 bodů (7 + 10)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 7 bodů (1 + 6) Nicholas Ross, 9 bodů (1 + 8)
brankář Sasu Hovi (89,8%) Jerry Kuhn (91,3%)
využití přesilovek 12,33 % 9,72 %
úspěšnost oslabení 84,52 % 79,31 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Christian Kaspar, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:#97 Kristijan Nikolić, #85 Florian Widmann

Sestavy z posledních zápasů

Kuhn – Ross, Laplante, Erman, Groznik, Cvetek, Grahut, Dervarič – Ulmer, Verlič, Blackwater – Morency, Hebar, Ropret – Ograjenšek, Pešut, Koblar – Zdešar, Sotlar.
Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš.