Orli vyjíždí zlomit prokletí s prodlouženími proti Klagenfurtu

PO 23. 11. 2015
Letos se již s týmem Klagenfurtu svěřenci Jiřího Režnara dvakrát střetli a dvakrát odešli poraženi až po uplynutí základní hrací doby. Oba celky od sebe v tabulce dělí pouhý bod, ve hře je tak hodně. Utkání začíná v úterý v Klagenfurtu v 19:15.
» Hvězda soupeře
V brance Klagenfurtu kouzlí bývalý reprezentant Rakouska Bernd Brückler

Zatímco Orlům se podařilo po skončení reprezentační pauzy vydobýt devět bodů z patnácti možných, Klagenfurtu se daří nepatrně méně a proti soupeřům urval bodů sedm v pěti kolech. O to více může být rakouský celek namotivovaný, že každý prohraný zápas z posledních pěti duelů prohrál o jeden gól. Opačnou značku nesou prozatím dva vzájemné letošní zápasy Znojma a Klagenfurtu, v nichž pokaždé zvítězil celek z Korutan po prodloužení.

I vzhledem k faktu, že souboj bude přímým bojem o čtvrtou příčku, kde se navíc oba týmy mohou posunout až na druhou pozici v tabulce, se dá očekávat napínavý souboj. „Navzdory nepříznivému stavu jsme poslední zápas ve Villachu vyhráli, náš tým tím ukázal svůj charakter. Proti Znojmu ale musíme přestát hlavně začátek utkání, pokud start klání nezachytíme, budeme mít vše těžší,“ prohlásil gólman Klagenfurtu Bernd Brückler.

Orli v minulém zápase proti Grazu vůbec neskórovali, ani přes jasnou střeleckou převahu nenašli recept na brankáře soupeře. Rozhodl hlavně úvod utkání. „Očekávám kvalitní hokej, protože Klagenfurt je hokejový tým a každý zápas, který jsme s nimi odehráli, byl dobrý. Zápas dopadne podle toho, jak s ním naložíme, náš přístup nám buď může přinést tři body, anebo ne. Je to jen na nás,“ uvědomuje si autor pátečního hat-tricku proti Salzburgu David Bartoš.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 5 9 2 7 66:77

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 4. 5.
body 41 40
aktuální forma Graz - Znojmo 3:0
Znojmo - Innsbruck 5:2
Znojmo - Salzburg 4:1
Klagenfurt - Villach 6:3
Fehérvár - Klagenfurt 4:3sn
Klagenfurt - Graz 2:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 31 bodů (14 + 17) Manuel Geier, 24 bodů (10 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 15 bodů (7 + 8) Thomas Pöck, 17 bodů (6 + 11)
brankář Patrik Nechvátal (92,20 %) Bernd Brückler (89,70 %)
využití přesilovek 20,50 % 17,50 %
úspěšnost oslabení 85,40 % 82,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #10 Florian Widmann, #2 Igor Dremelj
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #89 Michael Hofstätter

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Biro, Šulák, Stehlík, Šenkeřík, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Rehuš, Číp – Csamango.
Brückler – Kapstad, Schumnig, T. Pöck, DeSantis, Strong, Popovic, Reichel – Ganahl, Harand, S. Geier – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – M. Geier, Koch, Setzinger – Ban, Nordqvist, Walker – M. Pöck.