Orli vyráží do Litvínova, o dva dny později vyzvou doma Pardubice

ČT 13. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma zavítají k úvodnímu utkání nového ročníku na led Litvínova, kde budou usilovat o první body. Svou devátou sezónu v nejvyšší soutěži rozehrají v pátek od 17:30 na stadionu Ivana Hlinky. Na domácím ledě se představí v neděli proti Pardubicím, které byly soupeřem Orlů v loňském čtvrtfinále. Jako dárek pro diváky bude připraveno hokejové DVD. Utkání začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC CHEMOPETROL LITVÍNOV

Znojmu se proti Litvínovu v minulé sezóně dařilo bodovat, ale v jednom zápase naprosto vyhořelo. V Hostan aréně vyhrálo oba zápasy 4:0 a 4:2. V prvním duelu na ledě soupeře ovšem odjelo s debaklem 0:6, druhé utkání na severu Čech už Orli zvládli a před televizními kamerami zvítězili 2:1.

V přípravě se Litvínovu příliš nedařilo, sehrál dvanáct utkání a pouze čtyřikrát dokázal zvítězit, sedmkrát se z výhry radoval soupeř a jeden zápas proti Ústí skončil fotbalovou remízou 0:0. Nejvíce kanadských bodů zaznamenal Daniel Branda (1+6) a střelecky si vedl nejlépe Lukáš Bednařík, který vsítil čtyři branky.

Chemopetrol po uplynulém ročníku opustili zkušení Angel Nikolov a Ivo Prorok, naopak do kádru přišli mimo jiné brankář Petr Franěk a obránce Milan Vobořil. Tým se může opět spolehnout na služby bývalých dlouholetých reprezentantů Roberta Reichela a Jiřího Šlégra.

HC MOELLER PARDUBICE

Výsledky Orlů proti Pardubicím byly v základní části naprosto vyrovnané. Znojemští hráči dokázali nejprve zvítězit na ledě Moelleru 3:2 a svůj úspěch potvrdili i v domácím zápase, který zvládli poměrem 4:3. Další dva zápasy byly již v režii Východočechů. Nejprve si Znojmo odvezlo prohru 0:4 a o všechny body přišlo i doma po porážce 1:3. Oba soupeři se potkali i ve čtvrtfinále play off. Znojmo dokázalo za stavu 0:3 sérii vyrovnat, ovšem sedmý zápas zvládly lépe Pardubice a postoupily do semifinále.

Moeller má za sebou velice zajímavou přípravu. Dokázal vyhrát Tipsport Hockey Cup, když ve finále porazil 3:2 po samostatných nájezdech Karlovy Vary. Na turnaji ve Švýcarsku se Pardubicím již tolik nedařilo a ze čtyř utkání dvakrát remízovaly a dvakrát prohrály. Celkově sehrály čtrnáct zápasů, ve kterých zaznamenaly osm výher, dvě remízy a čtyři porážky.

Trenér Miloš Říha má k dispozici kvalitní mužstvo s velkými ambicemi. K tahounům týmu patří především Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Aleš Píša a brankář Ján Lašák. Na soupisce figuruje také pětice hráčů, kteří v minulosti nastupovali v dresu Znojma - Michal Tvrdík, Peter Pucher, Zdeněk Ondřej, David Havíř a Jan Snopek.

Pro fanoušky nachystal generální partner extraligy společnost Telefónica O2 Česká republika dárek v podobě hokejového DVD. Diváci, kteří přijdou v neděli do Hostan arény na první domácí utkání, dostanou tento dárek. Zde je také čeká nová soutěž - orlí kolo štěstí, ve které mohou vyhrát mnoho pěkných věcí od partnerů znojemského hokeje. Zatočit kolem si bude moci ten, kdo bude mít program a jehož číslo bude vylosováno. To se objeví na informační kostce. Další novinkou je možnost zakoupení lístků na sezení, které se prodávají výhradně ve sportovní prodejně na zimním stadionu HOCKEY SHOP. Cena činí 120,- Kč.