Orli vyzvou na domácím ledě Kohouty

ST 26. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma začali po sérii porážek vyhrávat. Nejprve si poradili s vicemistrem Polska a o pět dní později zvítězili nad Třebíčí. Ve čtvrtek se představí na domácím ledě v přípravě naposledy. Tentokrát je čeká zápas proti prvoligové Olomouci. Poslední duel těchto dvou soupeřů se uskutečnil v rámci přípravy před sezónou 2007/2008 a domácí Znojmo bylo úspěšnější. Úvodní buly bude vhozeno v Hostan aréně v 17:30. Na příští domácí zápas si znojemští fandové budou muset počkat do 12. září, kdy začínají boje v 1. lize.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Olomouc byla v minulých sezónách partnerem Orlů pro oboustrannou výpomoc. Z tohoto důvodu do Znojma putovali v play-out v uplynulé sezóně útočníci Davídek a Řípa a obránce Vyrůbalík. Všichni tři jmenovaní budou hájit dresy Mory i pro nadcházející ročník.

Olomoucká Mora se loni umístila po základní části na osmém místě prvoligové tabulky a probojovala se do play-off. Tam ovšem tvrdě narazila na brněnskou Kometu a sezona pro ni skončila.

Svěřenci trenéra Fialy odehráli letos již devět zápasů. Nejdříve nastoupili doma proti Kometě, se kterou prohráli 1:3. V přípravě dále podlehli dvakrát Skalici a jednou Šumperku. Na svém kontě však mají již pět vítězství proti Šumperku, Třebíči, polskému Czarne Jastrzębi, francouzskému Grenoble a Hradci Králové.

Brankářskou jedničkou je gólman Žigárdy, který chytá za Moru od roku 2006. Znojemským fanouškům jistě bude známý útočník Kucharczyk, který po prodání znojemských extraligových práv odešel na hostování právě do Olomouce. Nejproduktivnějším hráčem byl v uplynulé sezóně útočník Ministr.

Do čtvrtečního zápasu zřejmě nastoupí i Hořava, který měl v zápase proti GKS Tychy nastřelený kotník. V pořádku by měl být také obránce Kolafa. V utkání proti Třebíči si stále nezahráli David, Kýhos a Sojčík, kteří jsou dlouhodobě zranění. Naopak obránce Štrach, který měl problémy s kolenem, je již v pořádku. Do branky se postaví Horčička.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Panec - Štrach, Morava, Štach, Protivný, Lattner, Kolafa - Havlík, Haman, Svoboda, Sedlák, Hradecký, Vyletelka, Janečka, Staněk, Beroun, Barták

HC Olomouc: Žigárdy - Bartoň, Mikel, Nedbálek, Vyrůbalík, Lhotský, Ondrušek, Janáček, Paška - Černý, Kucharczyk, Zbořil, Davídek, Brančík, Řípa, Haluza, Frieb, Mikšan, Zábranský, Čuřík, Bordowski