Orli vyzvou podruhé Klagenfurt, dokáží tentokrát zvítězit?

ČT 29. 10. 2015
V prvním vzájemném utkání od loňského čtvrtfinále byl úspěšnější domácí Klagenfurt, který dokázal zvítězit v prodloužení. V páteční odvetě to ale bude Znojmo, kdo se bude chtít před svými fanoušky poprat o výhru a pokusit se, v případě zaváhání současného lídra tabulky, dostat znovu do čela EBEL! Přijďte podpořit Orly na cestě za třemi body, utkání začíná v 18:30!
» Hvězda soupeře
Rakouský reprezentační útočník Manuel Geier táhne ofenzívu svého týmu

O tom, že jsou duely Znojma s Klagenfurtem vždy plné emocí a dramatického průběhu, není pochyb. I z toho důvodu se oba týmy na druhé vzájemné střetnutí ve dvou týdnech řádně připraví. Rakušané se po třech domácích utkáních v řadě chystají na venkovní zápas, ve kterém je čeká bouřlivá atmosféra, domácí Orli jsou na tom totiž přesně opačně a po třech venkovních duelech je budou natěšení fanoušci hnát dopředu.

Ambiciózní celek z hlavního města Korutan si je dobře vědom, že jej čeká nelehký úkol. V tabulce však mají svého soupeře na dostřel, ztrácí pouhé tři body, proto vloží do souboje své maximum. "Znojmo je jedním z nejtalentovanějších týmů v lize. Hrají v extrémně vysokém tempu a zkouší hned od začátku vyvíjet tlak," varuje obránce Steven Strong, který dodává: "Nemusíme nutně tvořit hru, pokud budeme hrát důsledně, tlak soupeře opadne."

Také Orli dobře vědí, že páteční utkání bude tuhý boj. S bohatým rakouským klubem nemají příliš dobré zkušenosti, ale již mnohokrát se přesvědčili, že mohou porazit kohokoliv. Pozor si ovšem musí dávat na zbytečné fauly. Znojmo dlouhodobě "vládne" lize v počtu obdržených trestných minut. "Četnost našich vyloučení je opravdu abnormální, musíme to vylepšit v maximální možné míře. Nemůžeme pořád vyhrávat, pokud budeme hrát dvacet minut v oslabení," burcuje brankářská opora Patrik Nechvátal.