Orli vyzývají slovinskou Lublaň

SO 26. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Jihomoravští hokejisté mají na programu třetí kolo nadstavbové části. Na znojemském zimním stadionu se tentokráte střetnou se soupeřem ze slovinské Lublaně. Podaří se Orlům vybojovat další cenné vítězství, a udržet se tak na postupovém místě? Úvodní buly bude vhozeno v neděli v tradičním čase v 17:30.

Představení soupeře

Lublaň, podobně jako Orli, neměla v základní části příliš štěstí a v tabulce se umístila až na desátém místě s čtyřiceti třemi body. Do přímého postupu do play-off hráčům scházelo více jak deset bodů.

Slovinský tým prozatím odehrál dvě utkání z nichž obě byla úspěšná. V prvním kole Lublaň zamířila na horký led do maďarského Fehérváru, odkud si odvezla těsné vítězství 3:2. Na domácím kluzišti si svěřenci Bojana Zajce počínali o něco lépe a zvítězili nad Salzburgem 4:2. Díky maximu získaných bodů z utkání se Lublaň katapultovala na postupové druhé místo. „Hráli jsme velmi agresivní a disciplinovaný hokej. Chtěli jsme vyhrát, a to se nám nakonec i podařilo,“ vrací se k zápasu hlavní trenér slovinského celku.

„Můžeme porazit všechny soupeře. Je nejvyšší čas na to, ukázat náš hokej. Hlavně teď, kdy jde především o play-off. Chceme pokračovat v našem stylu hry a ve Znojmě získat dva body,“ dodává slovinský kouč. „Češi ukázali v zápase s Dornbirnem své kvality. Každý tým v téhle skupině je nebezpečný. Ve Znojmě nás čeká tvrdý boj. Musíme na ledě podat perfektní výkon a nesmíme selhat.“

Bojan Zajc se může v zápase spolehnout na svého nejproduktivnějšího hráče Brocka McBridea, který je zároveň šestým nejlepším hráčem ligy. Od úvodu sezóny se mu podařilo vsítit celkem čtrnáct branek a připsat si úctyhodných třicet šest asistencí. Druhým nejlepším z řad slovinského týmu je kanadský útočník Chris D ´Alvise, který má na svém kontě dvacet jedna branek a dvacet čtyři asistencí.

Do utkání nenastoupí kanadský obránce Patrick Coulombe, kterého trápí zranění.

Z kabiny Orlů

⇒  Richard Jarůšek je šestým nejlepším střelcem ligy

Orli na tom byli po vstupu do nadstavbové části mnohem lépe, než jejich soupeři. Po základní části si rovnou připsali čtyři příjemné bonusové body, a zajistil si tak vedoucí pozici.

V prvním kole se Znojmo utkalo se žraloky z Innsbrucku, na které po nedělním úspěšném zápase (5:1) nestačili a podlehli rakouským hokejistům těsné 2:3. Orli si poté odjeli spravit chuť na led rakouského nováčka, Dorbnirnu. Tam se hráčům z jihu Moravy dařilo. Po třech třetinách si Znojmo vybojovalo jasné vítězství 7:1, a připsalo si tak do tabulky první dva body. „Vítězství v Dornbirnu pro nás bylo velmi důležité,“ hlásí nejproduktivnější hráč Orlů Richard Jarušek (22+22).

„Na nedělním zápase velmi záleží. Chceme se do play-off dostat a potřebujeme Lublaň porazit,“ dodává jednadvacetiletý znojemský útočník. „Ze zápasu s Dornbirnem jsme se vrátili pozdě a teď musíme náš čas využít na to, abychom jsme se opět dostali do formy. Musíme proti Slovincům hodně bruslit,“ ví Jarůšek.

Tým Znojma ale trápí marodka. K hráčům, kteří jsou mimo hru, se přidává i Ondřej Fiala, který v zápase s rakouským Dornbirnem utrpěl otřes mozku a do nedělního utkání nenastoupí.

4. kolo: Lublaň - Znojmo 1:5
10. kolo: Znojmo - Lublaň 3:5
24. kolo: Znojmo - Lublaň 4:2
35. kolo: Lublaň - Znojmo 3:2sn

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Robert Falkner #18, Michael Graber #7
Čároví: Florian Hofer #66, Marton Nemeth #51

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Stehlík, Tichý – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Rožník, Bartoš, Beránek – Müller, Šeda, Havlík – Komínek, Pucher, Uram.

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn – Ograjensek, Cvetek, Thomas, Groznik, Dervaric, Grahut, Erman – Hebar, Verlic, Ropret – Pesjak, Hocevar, Pance E. – Ankerst, McBride, De Vergilio – Pance Z., Music, D´Alvise.

Další zápasy 3. kola nadstavby

KHL Medveščak Zagreb - EHC LIWEST Black Wings Linz
EC VSV - UPC Vienna Capitals
EC Red Bull Salzburg - SAPA Fehérvár AV19