Orli zakončí přípravu soubojem s Litvínovem

ST 3. 9. 2014
Znojemské hokejisty čeká poslední prověrka před startem ligové sezóny 2014/2015. Ještě před tím, než vypukne to pravé hokejové šílenství, vytasí Orli drápky na český extraligový Litvínov. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se oba týmy utkají ve čtvrtek od 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Litvínov

Verva je již tradičním českým hokejovým městem, z jehož líhně pocházejí taková slavná jména jako Ivan Hlinka, Robert Reichel, Robert Lang či stále ještě aktivně hrající Martin Ručínský a Jiří Šlégr - oba se v dresu Litvínova prohánějí po ledě i v letošní přípravě a oba již skórovali.

V předchozí sezóně uhájili Litvínovští v play-out svou extraligovou příslušnost a mohou se tak připravovat na další rok mezi extraligovou smetánkou. Ve žlutočerných barvách se prezentuje exsparťanský zadák Karel Kubát či v hokejových vodách pověstný tvrďák Zbyněk Sklenička. Ti tak doplňují partu kolem kapitána Michala Trávníčka či Viktora Hübla (nejproduktivnější hráč litvínovské přípravy). V bráně si zatím nejvyšší úspěšnost zákroků drží reprezentační gólman Pavel Francouz.

Mužstvo z Podkrušnohoří má za sebou poměrně našlapanou přípravu. Stejně jako Orli završí ve čtvrtek přípravné duely, během nichž se střetlo s Plzní, Karlovými Vary, ale i Wolfsburgem či Vladivostokem. V posledních dvou zápasech pak Litvínov pod vedením trenérského tandemu ve složení Radim Rulík a Miloslav Hořava (oba se pohybovali ve Znojmě) prohrál s Mladou Boleslaví.

Z kabiny Orlů

Znojmo může po třech porážkách v řadě zase konečně slavit. Na domácím ledě zvládlo díky výtečně sehrané druhé třetině, kterou okořenilo hned čtyřmi góly, dokonalý obrat ve skóre. Po vítězství 6:3 tak mohli být spokojeni nejen sami aktéři utkání, ale i znojemští fanoušci, které souboj skvěle navnadil na blížící se start ligy.

Kabinou Orlů obchází nachlazení, které nepustilo do hry útočníky Marka Špačka a beky Martina Baču a Jiřího Klimíčka. Trenérům chyběli i Branislav Rehuš a Jiří Beroun, jehož zlobí po zásahu hokejkou pod oko nepříjemná modřina a otok. Od začátku přípravy je mimo hru i gólman Tomáš Tomek, kterého prozatím zastupují Lukáš Cikánek a ještě loni litvínovský Patrik Nechvátal. „Ligu by měl v bráně začít Lukáš Cikánek, je to již zkušený gólman. Patrik Nechvátal mu zatím bude krýt záda,“ poodhalil vyřešení rébusu ve znojemské svatyni trenér Režnar.

Poslední bitva Znojma a Litvínova se datuje do roku 2009. Třináctého února spolu kluby odehrály utkání v rámci extraligy a Orli na domácím ledě zvítězili 3:2 po gólech Jaroslava Svobody a Václava Meidla.

Sestavy z posledních zápasů

Cikánek – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Sova – Číp, Bartoš, Fiala, Tomas, Rosa, Pucher, Havlík, Novák, Šeda, Abdul, Podešva, Lattner.
Soukup - Kubát, Gula - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Zeman - Šlégr, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Šrámek, Válek, Jurčík.