Orli završí přípravu duelem se Skalicí, 400 vstupenek dostali školáci

PO 2. 9. 2013
<em>Znojmo</em> - Start ligové sezony se blíží mílovými kroky a na znojemské hokejisty čeká poslední přípravný test. Po dvojitém měření sil s extraligovým Kladnem se Orli postaví slovenské Skalici. Jihomoravský dres již oblékne také Milan Procházka, který se s týmem dohodl na měsíční zkoušce. Zimní stadion ve Znojmě hostí utkání v úterý 3. září od 18:00, pro školou povinné fanoušky si klub připravil malé překvapení. "K příležitosti začátku školního roku věnoval klub do základních škol 400 volných vstupenek," nastínil speciální akci marketingový manažer Petr Veselý.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

HK 36 Skalica je jediným mužstvem ze Slovenska, s nímž si během přípravných zápasů poměří Orli své síly. Oba týmy se naposledy utkaly před sezonou 2008/2009, kdy se Znojmo představilo hned dvakrát na ledě svého rivala. První zápas vyhráli domácí po samostatných nájezdech 4:3, ten druhý již ovládl český celek v poměru 4:2.

Účastník slovenské Tipsport extraligy se v minulém ročníku podíval do čtvrtfinále play-off, kde narazil na Piešťany. Skalica ve vyrovnané sérii podlehla svému soupeři 3:4 na zápasy, k postupu tak nepomohli ani dva nejproduktivnější hráči ligy po základní části Žigmund Pállfy (29 + 52) a René Školiak (21 + 52), ani druhý statisticky nejlepší gólman soutěže Miroslav Lipovský.

Trenérem týmu je plzeňský rodák Josef Turek, kterého si můžeme pamatovat z loňského angažmá v Třinci. Pod jeho vedením se Skalica zúčastnila přípravného Rona Cupu, v jehož rámci porazila český extraligový Litvínov a Zlín. V další fázi přípravy se naopak musela sklonit před prvoligovou Olomoucí a Třebíčí.

Bránu “36“ stráží ostřílený gólman Miroslav Lipovský, mezi tři tyče se však v přípravě podíval i mladý Patrik Rybár, syn Pavla Rybára, jenž se objevoval ve znojemském dresu během první extraligové sezony na jižní Moravě (sezona 1999/2000). Ofenzivní sílu prezentuje především Miroslav Lažo (6 gólů během tří zápasů Rona Cupu) či již zmiňovaný René Školiak. Z defenzivních řad si připomeňme Martina Vyrubalíka, který se v letech 2006-2008 proháněl i v barvách Orlů.

Z kabiny Orlů

Hráči Znojma se v přípravných zápasech drží hesla „Můj dům, můj hrad“. Pět utkání = pět vítězství, skóre 23:9. Naopak na venkovních kluzištích Orli tak úspěšní nejsou, tři prohry doplňuje remíza 6:6 s Mladou Boleslaví.

foto
Procházka opustil orlí dres po sezoně 2003/04, poslední čtyři roky strávil převážně v Chomutově

„Je to poslední zápas před startem ligy, takže bychom chtěli nastoupit tak, jak budeme hrát v sezoně. Chytat bude Jakub Čech, zapojí se i Milan Procházka,“ odkrývá úterní sestavu hlavní kouč Znojma Milan Režnar. Menší otazník visí nad startem Puchera. „Peter Pucher jde v pondělí na led, uvidíme, jak to bude vypadat, ale zítra by snad měl hrát,“ pronesl na adresu zkušeného centra trenér.

Naopak na střídačce se s největší pravděpodobností neobjeví mladý obránce Filip Krejčiřík. „Na devadesát procent nenastoupí, chodí na rehabilitace s kolenem. Vidím to s ním tak do úterý, do středy,“ odhaduje dobu absence Milan Režnar.

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Landsman – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Novák, Kilnar, Müller.

HK 36 Skalica : Lipovský – Vyrubalík, Ketner, Šohajda, Kozák, Staňo, Barák, Jankovič – Kuľha, Školiak, Sloboda – Lažo, Mráz, Preisinger – Obdržálek, Stieler, Šátek – Kutálek, Kalináč, Romančík.