Orli zvítězili ve své skupině poháru a budou hrát semifinále

Aktuální zprávy
NE 25. 8. 2002
Vítězství Zlína nad Českými Budějovicemi v dohrávaném utkání základní skupiny Tisport Cupu rozhodlo o konečném prvním místě pro znojemský tým. Díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů se Zlínem budou Orli o postup do finále poháru bojovat v pátek 30. srpna ve Vsetíně. Valaši se do semifinále probojovali už vloni, ovšem ztroskotali na Vítkovicích.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Orli v letošním poháru značně překonali své loňské výkony. Zatímco před rokem dokázali ve skupině s Pardubicemi, Vsetínem a Rosicemi porazit pouze prvoligový tým a s pěti body obsadili třetí místo ve skupině, letos se jim dařilo značně lépe. Skóre 22:8 je doposud nejlepší ze všech šestnácti účastníků poháru, i když skupinu C a D ještě čekají dohrávky, které určí podobu druhé semifinálové dvojice.

Znojmu v poháru vyšly především domácí zápasy s Budějovicemi a Jihlavou a duely ve Zlíně a na Vysočině. Obrana nestačila pouze v domácím zápase se Zlínem, kdy o porážce Znojma rozhodly dvě slepené branky v poslední třetině. Jinak může defenzivní hra týmu a výkony všech tří brankářů nového trenéra Hořavu těšit, osm inkasovaných branek v šesti zápasech jasně ukazuje, ve kterém hokejovém "řemeslu" Miloš Hořava za své hráčské kariéry exceloval. Nejproduktivnějším hráčem Orlů je Karel Plášek s pěti body za tři branky a dvě asistence.

Vsetín dokázal ve své skupině excelovat podobě jako vloni. Přes počáteční problémy v prvním kole v Opavě se přenesl lehkostí šestinásobného mistra a kromě porážky ve Vítkovicích mladý tým nepropadl a v některých zápasech předvedl velmi slušné výkony. V brance se vystřídala celá trojice brankářů, tedy Biegl, Plšek a Masný a všichni tři podávali velmi dobré výkony, mladý Plšek dokonce ve dvou zápasech inkasoval pouze jedinou branku. Až do posledních zápasů nastoupili rekonvalescenti Jaškin a Hudler, tahouny týmu byli zkušený Roman Stantien a překvapivě také dříve nedoceněný Tomáš Vak, oba zaznamenali po sedmi bodech.

Páteční semifinálový zápas bude mít za následek změnu v programu Orlů. Původně bylo naplánováno přátelské střetnutí v Trenčíně, o jeho osudu, tedy o přeložení či úplném zrušení, se rozhodne v nejbližších dnech. Zápas ve Vsetíně začíná v 17:30, případné finále je na programu 10. září.