Orlím zrakem: 16. kolo ZNO - TRI

Naši soupeři
ČT 21. 10. 2004
Z n o j m o - Těžký zápas na Spartě Znojemští orli nezvládli zrovna podle svých představ a nenavázali na dobrý výkon, který předvedli v souboji se Vsetínem. Jejich páteční soupeř, mužstvo HC Oceláři Třinec, si s Valachy v úterý také poradil, když je na Lapači přehrál 3:1. Díky tomu se Severomoravané s patnácti body téměř dotáhli na jedenácté Znojmo, které má o jeden bod více. Jejich vzájemné utkání začíná v Hostan aréně tradičně v 17.30 hod. a půjde tedy opět o všechno.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Třineckým úvod sezóny trochu unikl. Hned v prvním zápase prohráli s Orly 4:5, když se o všechny jejich branky postaral útočník Peterek. Potom převážně pouze paběrkovali a chvíli dokonce pobývali na samém dně tabulky. Zlom přišel až v utkání s Jihlavou, kterou porazili a přenechali jí své místo. Po dalších dvou výhrách nad Spartou v prodloužení a právě naposledy nad Vsetínem se posunuli až na svou nynější pozici. V první čtvrtině soutěže kádr opustil útočník Caroliny Brendl, který pak neuspěl na zkoušce v Německu a nakonec zamířil do prvoligové Olomouce, naopak přišel slovenský obránce Branislav Mezei z Floridy.

Znojmo pilně trénuje, aby se zbavilo všech svých neduhů. V zápasech Orli předvádějí dobrý hokej; tlačí, obstřelují brankáře ze všech stran a úhlů, chybí jim ovšem štěstí v přesném zakončení a využívání přesilovek. S těmito problémem se potýkají v podstatě každou sezónu, ale zatím se z krize vždy dostali. Co nejvíce potřebují, je trpělivost a neutuchající podpora věrných fanoušků. K dispozici zřejmě stále ještě nebude trio Soudek, Vorel, I. Rachůnek, brankář Přikryl již trénuje.