Orlím zrakem: 19. kolo ZNO – KLA

SO 30. 10. 2004
Z n o j m o - Rychlým kvapem se blíží první reprezentační přestávka v této sezóně, která by mohla některým klubům pomoci zregenerovat síly a najít způsob jak se dostat z herního útlumu. Mezi tyto týmy patří i Znojmo, které v posledním zápase vedlo ještě ve 48. minutě nad Libercem 2:1, o vedení však přišlo a navíc prohrálo v prodloužení. Zisk jednoho bodu místo tří tak Orly z dvanácté příčky do vyšších sfér neposunul.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Před mezinárodním turnajem Karjala ve Finsku sehrají všechny týmy ještě tři zápasy a v tom nejbližším se Znojemští orli utkají v neděli na svém ledě s kladenskými Buldoky. Ti v prvním vzájemném souboji Jihomoravany přehráli poměrem 4:1, když se hattrickem a jednou nahrávkou blýskla jejich největší hvězda Jaromír Jágr. Ten se nedávno do sestavy Kladna vrátil po zdravotních problémech a bude tak přítomen i v Hostan aréně.

Rabat se momentálně nachází s 28 body na šesté příčce tabulky a v pátečním utkání přehrál doma Třinec 2:0. Trenérské trio Müller, Evan a Tatíček může být zatím s hrou svých svěřenců spokojeno. Tým se od začátku soutěže pohybuje v play-offových vodách a klíčoví hráči jako Orct, Jágr, Patera nebo Tomáš Kaberle svou úlohu plní velmi dobře. Může je těšit také to, že uzdravený Orct už se vrátil do branky, stejně tak do útoku M. Hořava, na marodce však zůstává Hrdina. Do prvoligového Hradce Králové vedení uvolnilo obránce Jakuba Evana.

Orli věří v domácí úspěch, protože před svými fanoušky vyhráli naposledy 17. října nad Vsetínem. Mužstvo stále povede dvojice Kastner – Dočekal, kteří budou zřejmě stále ještě postrádat trio Soudek, Toman, I. Rachůnek. Obrannou činnost již Znojmo zlepšilo, doplácí však stále na neproměňování vyložených šancí. Zbavit se tohoto nešvaru se pokusí v neděli od 17.30 hodin.