Orlím zrakem: 2. kolo ZNO - SPA

PO 25. 10. 2004
Z n o j m o - Přesně po týdnu se Znojemští orli znovu utkají s momentálně vedoucím celkem extraligové tabulky, týmem HC Sparta Praha. V úterý je totiž na programu odložené druhé kolo. V prvním utkání v T-Mobile aréně Znojmo neuspělo a odvezlo si porážku 1:3. V neděli, pod vedením prozatímní trenérské dvojice Kastner – Dočekal, zabojovalo a zvítězilo v Karlových Varech. Zisk tří bodů posunul Orly zpět na jedenáctou příčku a na dosah elitní osmičce.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Sparta se již několik týdnů přetahuje o čelo tabulky s úřadujícím mistrem ze Zlína. Shodný počet 40 bodů, avšak lepší skóre po nedělní výhře nad městským rivalem Slavií, udrželo Pražany na špici. Vítězství se však nerodilo vůbec lehce a rozhodující okamžiky přinesla až poslední třetina zápasu, kdy dvěma góly rozhodl o vítězství Sparty Petr Nedvěd. Mužstvo z hlavního města už tak nepoznalo porážku čtyři utkání po sobě a jejich bodová šňůra trvá již plných čtrnáct zápasů. O tři body přišli černo-bílí naposledy 19. září právě proti Slavii.

Hlavní kouč Slavomír Lener může být spokojený, vrásky na čele mu dělá pouze zdravotní stav některých hráčů. Na marodce se momentálně nachází obránce Melichar, který by se měl po operaci ramene zapojit do hry až po Novém roce. V útočných řadách chybí trojice Marek, Kratěna a Kotrla.

Znojemští hráli v Karových Varech na čtyři útočné formace a do hry se tak po delším čase dostali i hráči, kteří v posledních utkáních pouze zahřívali lavici náhradníků. Do poslední třetiny nastoupil i mladý obránce Šmach, který by teď měl dostávat více šancí. Orli stále nemohou počítat s trojicí zraněných hráčů Soudkem, I. Rachůnkem a Havlátem. Zápas začíná v Hostan aréně tradičně v 17.30 hod.