Orlím zrakem: 20. kolo LIT - ZNO

Naši soupeři
PO 1. 11. 2004
Z n o j m o - V nedělním 19. extraligovém kole podlehli svým soupeřům týmy Znojma a Litvínova, které se v úterý utkají ve druhém vzájemném utkání v této sezóně. To první, které se odehrálo na ledě Orlů, vyšlo lépe Chemikům, kteří si odvezli dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Stejným výsledkem, ovšem v normální hrací době, skončil pro Znojmo také poslední zápas s Kladnem, v němž se snažili nepříznivý stav odvrátit až v poslední třetině.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Severočeši smolně prohráli vyhecovaný duel se Spartou 1:2 už v první třetině a na této hodnotě skóre vydrželo až do konce. Stále se však dokázali udržet na šesté příčce tabulky, kterou okupují se ziskem 29 bodů. Znojmo se rovněž drží svého dvanáctého místa a má o devět bodů méně než žluto-černí. Navíc již třikrát v řadě nevyhrálo a také tři poslední zápasy v Hostan aréně pro ně skončily bez bodu.

V týmu Litvínova vedou kanadské bodování posily z NHL Reichel, Ručinský a Škoula. Pozadu nezůstává ani důrazný zadák Šlégr, ten však dostal stop na jeden zápas kvůli předchozím dvěma trestům do konce utkání a proti Znojmu tak nenastoupí. Mužstvo se může spoléhat na výkony gólmana Jariny, který se stal jasnou jedničkou, když od začátku soutěže ještě do brány nepustil svého kolegu Maříka. V kádru Chemopetrolu došlo zatím k jediné změně, když zadák Bombic odešel na hostování do Trenčína.

Poslední dvě utkání sehraje za Znojemské orly jejich nejlepší obránce Karel Rachůnek, než se během reprezentační přestávky přesune do ruského týmu Lokomotiv Jaroslavl, s nímž se dohodl na angažmá. Jeho odchod bude pro znojemskou obranu citelnou ztrátou, vedení navíc ještě stále nemá jasno o postu hlavního trenéra. V Litvínově by se však Orli chtěli pokusit navázat na skvělý výkon z poslední třetiny zápasu s Rabatem Kladno. Vydařený vstup do zápasu by jim mohl zvednout sebevědomí a nastartovat je k cestě za vytouženými body.