Orlím zrakem: 24. kolo JIH - ZNO

SO 20. 11. 2004
Z n o j m o - Souboj čtrnáctého celku s dvanáctým uvidí v neděli příznivci hokeje na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě. Znojemští orli tam zamíří vůbec k prvnímu ligovému utkání v historii, pokud nepočítáme baráž před více než pěti lety a také přátelská utkání. V odvetě jihomoravského derby se Ježci budou chtít pokusit odčinit porážku z prvního zápasu v Hostan aréně, v němž Orlům podlehli 0:4. V pátečním duelu však po dlouhé době získali bod za remízu 2:2 po prodloužení v Karlových Varech.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Nováček, resp. navrátilec do extraligy si určitě svou sezónu představoval jinak. Dlouhodobě se drží na poslední příčce tabulky s dvanácti body. Zvítězit po šedesáti minutách dokázali Jihlavští zatím pouze třikrát a uhráli stejný počet nerozhodných výsledků. Jinak je jejich konto zatíženo největším počtem obdržených gólů v celé lize, které nasbírali v četných debaklech od svých soupeřů.

K výměně trenérů však zatím vedení jihlavského klubu nesáhlo. Zato v kádrem už prošlo poměrně velké množství hokejistů a od začátku soutěže došlo k několika příchodům a odchodům hráčů. Již dříve přišli zkušení útočníci Vostřák s Kaděrou, tým naopak opustili Jantovský, Polák a obránce Chmelíř. Nejčerstvější posilou je forvard Ladislav Lubina, jehož Dukla angažovala do konce ledna na hostování z Pardubic. Střídavé starty má na Vysočině povoleny také David Appel z brněnské Komety. Domácím však budou chybět beci Devečka a Kuchyňa, všem znojemským fanouškům dobře známý křídelník Kaděra a také Mošovský.

Trenéři i hráči Znojma dobře vědí, že ani poslední celek, který na ně ztrácí jedenáct bodů, není radno podceňovat. V domácím prostředí se každý tým snaží ukázat a Jihlava je navíc povzbuzena svým dobrým výkonem na západě Čech. Orli se však v pátek také herně zvedli dokázali přehrát hvězdami nabité mužstvo Vítkovic. V souboji s Jihlavou, který slibuje skvělou podívanou, bude hostům chybět útočník Pardavý.