Orlím zrakem: 28. kolo ZNO - SPA

ČT 2. 12. 2004
Z n o j m o - V úterním kole dokázal Vsetín utnout znojemskou čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Utkání skončilo po 65 minutách nerozhodně 1:1 a Orli tak dosáhli první čisté remízy v tomto ročníku extraligy. Udrželi si svou prozatímní desátou pozici a na kontě mají 33 bodů, přičemž na deváté Vítkovice ztrácejí pouhý bod. V pátek však bude jejich soupeřem momentálně vedoucí celek, tým HC Sparta Praha, s nímž předchozí dvě vzájemná utkání, hraná v rozmezí jednoho týdne, prohráli (1:3 a 1:4). Ani Pražané ale nejsou úplně bezchybní, neboť v posledním zápase poprvé v historii prohráli s Libercem, který je zdolal fotbalovým výsledkem 1:0.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Porážka na ledě Bílých Tygrů byla pro Spartu letos teprve čtvrtá v normální hrací době, ale třetí z posledních osmi utkání. Sezóna šestinásobnému mistru však zatím vychází skvěle a téměř od začátku soutěže se o první místo přetahuje pouze s úřadujícími šampióny ze Zlína. Po 27 kolech na ně mají dvoubodový náskok.

I proto má mužstvo z hlavního města zatím téměř nezměněný kádr, poměrně novou akvizicí je slovenský obránce Ivan Majeský, který v NHL patří Atlantě. Sparta má však několik klíčových hráčů na marodce, i tento fakt může mít za následek ne zcela optimální a vyrovnané výkony z poslední doby. Citelně chybí zejména čtyřicetiletá brankářská jednička Petr Bříza, který má natržené kolenní vazy a vrátit do hry by se měl až kolem Vánoc. Trochu překvapivě ho však dokázal skvěle zastoupit jeho o dvacet let mladší náhradník Pöpperle, jenž už dokázal vychytat dvě čistá konta. Od trenérů dostává důvěru a vedení klubu nebude shánět za Břízu náhradu. Mimo hru jsou také obránci Řezníček a Melichar, do sestavy už by se po zranění měli vrátit Kratěna a Richter.

Znojmo má kádr kompletní. Ve Vsetíně nastoupil i Patrik Eliáš, který si před začátkem zápasu s Plzní natáhl třísla. Zápas desátého s prvním slibuje v páteční podvečer v Hostan aréně skvělou podívanou i bouřlivou atmosféru. Orli by jistě rádi pokračovali ve svých zlepšených výkonech a obrali Sparťany o nějaké body.

Přehled vzájemných zápasů