Orlím zrakem: 7. kolo ZNO - LIT

NE 26. 9. 2004
Z n o j m o - Hned druhý den po televizním zápase na Kladně sehrají Orli další nelehký zápas. Los jim pro sedmé kolo přidělil za soupeře mužstvo Chemopetrolu Litvínov. Chemici měli podobný rozjezd sezóny jako Znojemští orli, když dva zápasy vyhráli a dva prohráli. Naposledy podlehli v pátek Spartě 1:4. S šesti body okupují průběžně sedmou příčku tabulky, s horší gólovou bilancí ale stejným počtem bodů se za nimi nachází Plzeň a Znojmo.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Litvínovu se loňská sezóna nevydařila podle představ, skončil až desátý. Proto je letošní cíl nové trenérské dvojice Josef Beránek – Vladimír Jeřábek jasný: prodrat se po třech letech do vyřazovacích bojů. Severočeši stihli v přípravě odehrát patnáct přátelských utkání s vyrovnanou bilancí 7 vítězství, 1 remíza a 7 porážek.

Kromě nových koučů došlo v Litvínově také ke změně generálního manažera. Vladimíra Macholdu nahradil Václav Hořejší. Změny doznal také litvínovský zimní stadión, který nese jméno tragicky zesnulého trenéra Ivana Hlinky.

Kádr v létě opustili obránci Droppa, Veber, P. Martínek a útočníci Žemlička, Kaděra, Kotrla, T. Martinec a Steiner. Z Plzně se nevrátil ani Prorok, mladíci Kašpar, Bahenský a Petružálek zkoušejí štěstí v nižších zámořských soutěžích. Do týmu se naopak vrací několik hráčů z hostování a také místních odchovanců. Zadní řady vyztužili František Bombic, Martin Ťupa a Radim Skuhrovec, v útočnou sílu zvýšili Daniel Branda, Zbyněk Sklenička a Michal Jeslínek.

Ty největší posily má však na svědomí opět výluka v National Hockey League. Vedení litvínovského klubu si zajistilo služby hned pěti hráčů z této soutěže. Údernou obrannou dvojici vytvořili Jiří Šlégr z Bostonu a Martin Škoula z Anaheimu, v jedné útočné formaci nastupují také nerozluční kamarádi Robert Reichel z Toronta a Martin Ručinský z Vancouveru. K nim se přidal mladý forvard Tomáš Kůrka z Caroliny.

Znojemským orlům se sice již vrátili do sestavy Soudek s Kucharčíkem, větší problém však mají trenéři s obsazením gólmanského postu. Slávik měl při zápase s Kladnem několik výtečných zákroků, nestačil ale na akce Jaromíra Jágra. Nutno dodat, že ho často na holičkách nechali obránci. Vokoun, Eliáš ani Havlát ještě nenastoupí.

Přehled vzájemných zápasů