Orlím zrakem: 9. kolo ZNO - ZLN

SO 2. 10. 2004
Z n o j m o - S deseti body na svém kontě po šesti odehraných zápasech se Znojemští orli stále drží na průběžné sedmé příčce tabulky, a to i přesto, že se v pátek podle původního rozpisu ligy neutkali s pražskou Slavií. Toto utkání bylo přesunuto na úterý 12. října. Fanoušci si tak na další vystoupení svých oblíbenců počkají až do neděle, kdy se v Hostan aréně představí mistrovské mužstvo ze Zlína. Medvědi vstoupili do sezóny v dobré formě a s šestnácti body vévodí čelu tabulky. V pátečním kole zdolali Třinec poměrem 3:1.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Orly může těšit, že během letní přípravy sehráli s mistrem dvě vyrovnané partie. V prvním zápase na domácím ledě zvítězili 4:3, ve druhém na stadiónu Luďka Čajky podlehli Zlínu 5:6. Z celkového počtu sedmnácti přípravných zápasů včetně Rona Cupu v Trenčíně a Memoriálu ve Zvolenu žluto-modří desetkrát zvítězili, dvakrát remizovali a pětkrát prohráli.

Zlínský kádr přes léto posílili kromě několika juniorů obránce Lukáš Galvas a útočníci Jaroslav Kristek, Martin Ambruz a Miroslav Kováčik. Největší hvězdy však do týmu přivedla výluka v NHL. Vrátili se odchovanci Roman Hamrlík z N. Y. Islanders, který se tak opět v zadních řadách potká s bratrem Martinem, dále útočníci Petr Čajánek ze St. Louis Blues a Martin Erat z Nashville Predators. Pro něj bude každý souboj se Znojmem prestižní, neboť se bude střetávat se svým bratrem Romanem. Fanoušci Orlů jistě také vzpomenou na oblíbeného brankáře Martina Altrichtera, který hájil barvy Znojma v sezóně 2002-03.

Znojemský trenér Leoš Zajíc bude mít poprvé od začátku extraligy k dispozici mužstvo v plné síle. Po dovolené se do branky vrací gólman Vokoun, v útoku také nastoupí avizovaná dvojice křídelních útočníků z NHL Eliáš – Havlát. Ti by mezi sebou měli mít centra Vorla, s nímž absolvovali několik posledních tréninků.

Přehled vzájemných zápasů