Orlím zrakem Adam Zeman vs. Richard Jarůšek

Zaostřeno na...
PÁ 25. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - V sestavě znojemských hokejistů můžeme velice často vídat mladé tváře. Současný kádr trenéra Soudka je tvořen šesti hráči juniorské soutěže, kterým se poměrně skvěle daří. Kouč soupeře dává naproti tomu přednost zkušenostmi ošlehaným hokejistům. Pouze u jednoho jména jihlavské Dukly objevíme v zápise o utkání písmeno "J". My jsme se rozhodli zjistit, jaký prostor dávají trenéři mladým hráčům, a podrobně se zaměřili na vycházející hvězdičku Orlů Richarda Jarůška a jihlavského Adama Zemana.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Richard Jarůšek

Rychlost, dravost a bojovnost. To jsou vlastnosti, které charakterizují nejen pravého orla, ale i Richarda Jarůška. Teprve devatenáctiletý odchovanec brněnského hokeje má na svém kontě již řadu cenných zkušeností.

Tento 189 centimetrů vysoký mladík přišel na jih Moravy po ročním angažmá v zámořské OHL v roce 2009. V kanadské soutěži strávil celý rok v dresu Saginaw Spirit. Po návratu do rodné vlasti poprvé nahlédl do 1. české hokejové ligy. V této sezóně odehrál za „A“ týmu celkem 14 zápasů, v nichž si připsal tři kanadské body (1 + 2). Mimo to také stihl přiložit hokejku k dílu v soubojích juniorů, kde se díky 49 bodům stal nejproduktivnějším hráčem svého celku.

Richard Jarůšek vede orlí produktivitu v play-off

Pozadu nezůstal ani v nynějším ročníku. Mezi vrstevníky mu opět patří pomyslná koruna pro krále střelců i první místo v kanadském bodování. Slyšet je ale o hráči s číslem 96 na zádech především v souvislosti s vyřazovacími boji první hokejové soutěže. S přehledem totiž předstihl ostřílené borce a opory Orlů, když si v devíti duelech připsal šest bodů za dvě branky a čtyři asistence a s těmito statistikami vede produktivitu svého týmu s jednobodovým náskokem.

Ve středečním utkání nastoupil ve třetí formaci po boku Bartoše a Komínka, se kterými souhra klape na jedničku. Díky své aktivitě, dobrému napadání i skvělé práci před soupeřovou brankou nechyběl na ledě při žádné početní výhodě. Na branku stihl během šedesáti minut vyslat deset ran.

I přestože byl zápas s Duklou velmi vyrovnaný a před závěrečnou sirénou zažívali domácí velká muka, dokázali těsný náskok ubránit, střetnutí díky jeho přesilovkové trefě dovést do vítězného konce a s Jihlavou tak srovnat krok. „Chtěli jsme moc vyhrát,“ hlásil hrdina dne ihned po skončení.

Adam Zeman

Adama Zemana si vychovala jihlavská Dukla k obrazu svému. Za celou svou dosavadní hokejovou kariéru působil pouze osm zápasů v dresu jiného týmu. První krůčky v druhé nejvyšší hokejové soutěži udělal v sezóně 2009/2010, ve které během dvaadvaceti zápasů stihl nasbíral 9 bodů (4 + 5), díky nimž se po základní části zařadil do vrchní poloviny statistikové tabulky týmu trenéra Mejzlíka. I v bojích o titul byl svým barvám užitečný. Se 3 góly a 4 asistencemi dýchal na záda takovým velikánům, jako je Čachotský a Bakus.

⇒ Jihlavský mladíček Adam Zeman

V současné sezóně nebyl jeho bodový příspěvek nikterak velký, vedle jeho jména v souhrnu statistik najdeme pouhých devět bodů. Služeb devatenáctiletého útočníka však využívá trenér Vlk i v play-off. Celkem čtyřikrát zasáhl Zeman do hry a v těchto bojích si připsal jeden bod za jeden vstřelený gól.

V zatím posledním společném střetu s Orly se 177 centimetrů vysoký hokejista na ledovou plochu moc nedostal zejména díky častým oslabením svého týmu. Za celou dobu byl jen jedenkrát součástí přesilovkového komanda červenožlutých, do hry v oslabení vůbec nezasáhl.

Jarůšek vs. Zeman v číslech

Richard Jarůšek Adam Zeman