Orlím zrakem: přípravný zápas JIH - ZNO

ST 28. 7. 2004
Z n o j m o - Suchá příprava na nadcházející extraligovou sezónu je u konce a Znojemští orli před několika dny začali trénovat na ledě. Všechny nové posily, včetně brankáře Nashvillu Tomáše Vokouna, tak již měly možnost seznámit se s kluzištěm, na kterém budou až do jara roku 2005 předvádět své hokejové umění. Už v pátek zajíždějí na jihlavský led, kde v prvním letošním přátelském utkání změří síly s extraligovým nováčkem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Dukla Jihlava, kterou před pěti lety ambiciózní tým znojemských bojovníků poslal do první ligy, se vrátila do nejvyšší soutěže, když v baráži čtyřmi výhrami bez jediného zaváhání zdolala České Budějovice. Napodobila tak další slavný klub, Kladno, které však v první lize strávilo pouhý jeden ročník, a loni se do extraligy vrátilo přes Havířov. Poslední titul v barvách Dukly vybojovalo v roce 1991 také několik hráčů, kteří později hráli nebo dosud hrají za Znojmo: R. Kaňkovský, P. Kaňkovský, Kastner, Poukar, Haman a Kucharčík.

Kostra bývalého prvoligového týmu přes léto v podstatě zůstala, Petr Kaňkovský ukončil kariéru, několika hráčům skončilo hostování a několik nových naopak přišlo. V bráně bude Suchanovi a Řehořovi konkurovat Hronek ze Slavie Praha, z Vítkovic přichází obránce Chmelíř a útočníci A. Padělek s Valou. Dalšími posilami do obrany jsou Punčochář z Karlových Varů, jenž v uplynulé sezóně nastoupil i za Orly, a Slováci Zajac a Devečka. Do útoku se pak trenérům Fialovi s Vlkem budou dále hlásit Slovák Verčík z Liberce a Mareš ze Znojma. Vedení klubu má ještě zájem o forvarda Mošovského z farmy Buffala, žádnou posilu z NHL v případě výluky však neplánuje.

Orli se s Jihlavou od baráže utkali pouze čtyřikrát v rámci Tipsport Cupu a pokaždé zvítězili.

2002/2003: 6:0 a 3:0

2003/2004: 5:0 a 3:2

Letos se turnaj sázkové kanceláře Tipsport nehraje. Znojmo se v něm v minulých letech dvakrát probojovalo do finále, v němž před rokem podlehlo Litvínovu, loni porazilo Spartu.

Premiéru na střídačce Orlů si odbude trenér Leoš Zajíc spolu s asistenty Milanem Kastnerem a Karlem Vaňkem. "V přípravných zápasech prostřídáme všechny hráče. Na zápas do Jihlavy pojedou čtyři pětky, hrát budeme na tři s tím, že ta čtvrtá bude střídat,“ poodhaluje své záměry hlavní kouč.