Orlím zrakem: přípravný zápas OLO - ZNO

ST 4. 8. 2004
Z n o j m o - Ve čtvrtek zavítají Znojemští orli potřetí na led soupeře k dalšímu přátelskému utkání, tentokrát do Olomouce. Mora Olomouc, která se v roce 1994 stala prvním českým mistrem extraligy, prožívá opět vzestup, když se loni po čtyřech letech vrátila do první ligy. Tam se týmu vedlo vcelku dobře; po základní části skončil pátý, v play-off pak vypadl ve čtvrtfinále s Ústím nad Labem po sérii 2:3 na zápasy.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Olomoucký kádr nyní čítá kolem třiceti hokejistů, trenér Přecechtěl jej však hodlá ještě zúžit. Poměrně hodně hráčů po sezóně odešlo, vedení však sehnalo adekvátní posily, zejména ze sousedního Prostějova, který spadl do druhé ligy. Odtud přišli obránci Tomáš Vlček a Martin Světlík, bývalý hráč Orlů, a útočníci Filip Smejkal, Petr Šakarov a Jiří Hradecký, který hostuje ze Znojma. Dalšími posilami jsou zadáci Michal Šafařík, Jiří Paška a Pavel Hruška, útočné řady vyztuží ještě Robert Najdek a Jan Kolář (nejde o hráče Pardubic).

V mužstvu působí také několik hráčů, jenž prošli znojemským kádrem. Předloni odchytal v orlím dresu čtyři zápasy gólman Petr Svoboda, v obraně hrával Tomáš Klimeš, v útoku Tomáš Karný. Spolupráce Znojma s Olomoucí byla patrná i v loňské sezóně, kdy Hanáci zapůjčili Orlům na střídavé starty obránce Romana Proška, opačným směrem putovali David Kudělka a Milan Mikulík.

Protože se Orli hned v pátek představí poprvé v přípravě domácímu publiku proti Českým Budějovicím, nechá trenér Leoš Zajíc pravděpodobně některé hráče odpočívat. „Dvě pětky asi necháme doma, pojedeme jen se třemi, ale to ještě není definitivní, rozhodneme se po tréninku,“ naznačil své plány hlavní kouč.

Přehled vzájemných zápasů