Orlím zrakem: přípravný zápas Slovan Bratislava - Znojmo

PO 23. 8. 2004
Z n o j m o - Po sérii domácích zápasů zajíždí v úterý znojemské mužstvo k odvetnému utkání na led čtyřnásobného mistra Slovenska, Slovanu Bratislava. Belasí budou jistě chtít odčinit porážku z Hostan arény, kde Orli nastříleli do sítě Pavola Rybára sedm branek. Tým má za sebou účast na Rona Cupu v Trenčíně, na kterém skončil celkově pátý, když si odvezl jednu remízu se Zlínem (2:2) a dvě porážky od Třince (4:5) a Vsetína (1:2). Následovalo přátelské utkání s Nitrou, v němž Slovan utrpěl debakl v poměru 3:8.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Český kouč slovenského klubu stále zkouší různě obměňovat sestavu a během přípravy měl v kádru na zkoušku několik hráčů. Mezi nimi byli i Češi Petr Horáček a Marek Ivan. Prvně jmenovaný ve zkoušce obstál a bude v nadcházející sezóně působit v obraně Slovanu, druhý si bude muset najít nové angažmá. Na hostování z Karlových Varů přišel do týmu také útočník Tomáš Němčický. Pro případ stávky v NHL je vedení dohodnuto s Ľubomírem Višňovským z Los Angles Kings a nově s Tomášem Surovým z Pittsburghu Penguins.

Znojemští orli zřejmě našli dočasně optimální sestavu, neboť jejich formace měly v posledních dvou vítězných zápasech s Duklami téměř stejné složení. Při absenci Tomáše Kucharčíka a neúčasti hráčů z NHL tak může být trenér Leoš Zajíc vcelku spokojen.

Vzájemné zápasy Znojma a Slovanu Bratislava:

2000-2001: 4:5 a 1:4

2002-2003: 3:5 a 3:2 (3:3 v pr., 3:4 po s. n. - hráno po dohodě obou týmů)

2004-2005: 7:3 po pr.