Orlům odskakují puky od holí

Aktuální zprávy
PO 24. 10. 2005
Z n o j m o - Po časech, kdy Znojemští orli figurovali na lichotivé druhé příčce tabulky, přišla série nepovedených utkání. Přestalo se jim dařit hlavně v koncovce. V průběhu zápasu si dokáží vytvořit dostatek brankových příležitostí, ale jejich úspěšné zakončení jim dělá problémy. Jediný přesný zásah do Pincovy klece si připsal <b>Jiří Heš</b>, čímž zajistil Orlům alespoň zisk jednoho bodu. Po utkání se smutně svěřil: „Potřebovali jsme vyhrát. Byla z toho zase remíza, protože se na každé vítězství hrozně nadřeme. Na druhou stranu je každý bod dobrý, zaplať pánbůh dneska za něj.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Vítkovice hrály pozorně v obraně a nenechaly soupeři příliš prostoru k rozletu. Důsledně napadaly ve středním pásmu a na své modré čáře místy vytvořily neproniknutelný val. Heš to rezignovaně komentuje: „Mám pocit, že takhle už začínají hrát všichni. S tím se ale nedá nic dělat, musíme se i proti takové hře prosadit. Jinak to nejde.“

Při zmínce o žalostné koncovce, jen krčí rameny. Důvod, proč se Orlům nedaří v posledních zápasech skórovat častěji, Heš nezná a nenachází jednoduchý recept na zlepšení. „To nikdo neví. Kdybychom to věděli, tak už jsme někde jinde. Puky nám odskakují od holí ve vyložených šancích,“ smutně dodává.

Úsměv na rtech mu vykouzlí až pochvala za důležitou trefu: „Pěkně to tam prošlo, že?“ Vzápětí ale hned dodává: „Byl bych ale radši, kdybychom vyhráli.“