Orly čeká oblíbený soupeř. Uspějí v Olomouci?

PÁ 21. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Velmi úspěšná plavba znojemské hokejové bárky vodami prvoligové nadstavby se v posledním týdnu poněkud zadrhla. Na dvě porážky za sebou budou chtít Orli zapomenout na Hané, kde se utkají s Olomoucí. S žádným jiným prvoligovým celkem se Znojmu nedaří lépe, Kohouti však v posledních týdnech prožívají úspěšné období. Zajímavý duel je na programu v sobotu od 17:00.

Představení soupeře

Olomoucký hokej v letošní sezóně znovu patří k tomu nejkvalitnějšímu, co česká první liga nabízí. Ambiciozní plány na třetí místo po základní části se po nepovedeném začátku mohly zdát bláhové, poslední výsledky ale dokazují, že to parta zkušených borců pod trenérem Fialou myslí vážně. V nadstavbové části ztratili Hanáci v základní hrací době jediný zápas, a to poměrem 3:5 ve Znojmě. Prohloubili tak svou tragickou bilanci proti Orlům, s nimiž ze sedmi vzájemných duelů vyhráli jen jednou, a to ještě v prodloužení.

⇒  Štefan Žigárdy se nyní dělí o zápasy s Martinem Pruskem

Hanáci mají k dispozici jeden z nejzkušenějších prvoligových kádrů. Nejproduktivnějším hráčem je v 36 letech Milan Ministr (11 + 17), v závěsu najdeme Radima Kucharczyka (5 + 17) nebo Petra Haluzu (11 + 8). Obránce Martin Vyrůbalík (6 + 11) v posledních duelech pravidelně sbírá kanadské body na pozici útočného křídla, a svým posunem v sestavě tak napodobuje znojemského univerzála Jana Lattnera.

V brance se v současné době střídají Štefan Žigárdy a dobře známý Martin Prusek, kterého vedení Kohoutů přivedlo na měsíční hostování z Vítkovic. Ze stejného klubu před pár dny přišel na Hanou také účastník nedávného juniorského mistrovství světa Michal Hlinka.

Z kabiny Orlů

Zatímco Luboš Horčička, Radek Haman, Karel Plášek a Tomáš Rachůnek bojují o extraligové play off v barvách Plzně, hráčský posun nastal i směrem na jih Moravy. Do konce sezóny mohou za Znojmo formou střídavých startů nastupovat útočníci Kamil Rajnoha z Techniky Brno a Jakub Lev z Plzně. Trenérům je nadále k dispozici také brankář Petr Přikryl.

V letošní sezóně už ale fanoušci neuvidí na ledě dlouhodobě zraněného Tomáše Hradeckého, jehož svalový problém možná bude vyžadovat operační zákrok. Chřipka momentálně nepouští do hry obránce Tomáše Kolafu.

Naopak jeho kolega z obrany David Rangl v posledním duelu oslavil svou premiérovou branku mezi seniory a do Olomouce bude odjíždět s cílem navázat na gólovou radost. „Bude to těžký zápas, Olomouc velmi dobře bruslí a má v týmu šikovné hráče,“ hodnotí soupeře Rangl. „Vzpomínám si, jak jsme tam hráli na podzim. Musíme se hlavně soustředit na první třetinu a hned od začátku makat.“

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jiří Dvořák (České Budějovice)
Čároví: Tomáš Goňa, Pavel Obadal (oba Zlín)

Sestavy z posledních utkání

HC OLOMOUC: Prusek – Tesařík, Bartoň, Janáček, Mikel, Lhotský, Staněk, Koma – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Kucharczyk, Domin, Haluza – Hlinka, Černý, Řípa – Meidl, Brančík, Ondrušek.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Novák, Pláněk, Štach, Pospíšil, David, Klimeš, Rangl - Říha, Beroun, Trojan - Orsava, Staněk, Jarůšek - Lattner, Podešva, Lev - Bartoš, Rajnoha, Komínek.

Další zápasy 39. kola

Hradec Králové - Beroun