Orly čeká těžký úkol, bodovat v Litvínově

PO 29. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Ještě před tím, než vyletí špunty od šampaňského a začnou praskat rachejtle, čeká Znojemské orly cesta celou republikou k zápasu 36. kola O2 extraligy na led vedoucího celku tabulky. Znojmo bude chtít navázat na nedělní domácí výhru proti Vítkovicím a odvézt si ze stadionu Ivana Hlinky nějaké body, s Litvínovem je však čeká velmi těžký souboj. Utkání začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Severočeský klub sice v minulém kole silně klopýtl, když prohrál s pražskou Slavií 1:6, ovšem jinak si vede velmi dobře. Po 35 odehraných kolech se tyčí na samé špici tabulky s pětibodovým náskokem před druhou Spartou. V minulých kolech dokázal deklasovat takové celky, jako např. Vítkovice, které na jejich ledě porazil 5:2, či Plzeň, kterou doma deklasoval 6:1. Na vlastním kluzišti naposledy prohrál 2:3 po samostatných nájezdech 4. prosince v duelu se Zlínem.

Litvínov i Znojmo mají za sebou střetnutí doma – venku. V obou případech se radoval domácí celek a v obou případech vstřelil o dvě branky víc než soupeř. Nejprve zdolal vedoucí celek tabulky na svém zimním stadionu Orly 4:2, avšak Moravané mu porážku oplatili v Hostan aréně, kde zvítězili 5:3. Nejvíce se tehdy dařilo útočníkovi Pavlu Selingrovi, který dvě branky dal a na jednu přihrál.

Nejproduktivnějším hráčem domácího týmu je kapitán, olympijský vítěz a mistr světa Rober Reichel, jenž zatím nevynechal v této sezóně jediné utkání a připsal si 34 bodů za 11 branek a 23 asistencí, což jej zároveň řadí na pozici nejlepšího nahrávače klubu. K dalším velkým oporám patří bezesporu útočníci Viktor Hübl (16+14), František Lukeš (15+13) a Vojtěch Kubinčák (11+16). Všichni hráči odehráli schodně jako Reichel 35 utkání.

Avšak Litvínov má v rukávu ještě jedno velké jméno – Jiří Šlégr. Nejprodutkivnější obránce mužstva a zároveň celé extraligy. Neodehrál sice plný počet zápasů, přesto dokázal v 33 duelech nasbírat 21 bodů za 5 gólu a 16 nahrávek. V brance se výbornými výkony prezentují brankáři Jaroslav Hübl (průměr 2,26 branky na zápas a úspěšnost 93,58%) a Petr Franěk (3,34 branky na zápas a 91,44%).

Oba celky mohou spoléhat na kompletní sestavu. Znojmu se v minulém utkání proti Vítkovicím vrátil uzdravený Svoboda a ačkoliv v průběhu střetnutí museli být ošetřeni útočníci Radek Haman a Radek Procházka, oba dva duel dohráli a proti nedělnímu soupeři by měli být hlavnímu kouči Rulíkovi k dispozici.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Kotaška, Mojžíš, Tesařík - Kucharczyk, Dopita, Selingr, Erat, Haman, Plášek, Svoboda, Meidl, Demel, Čachotský, Procházka, Růžička

HC LITVÍNOV: J.Hübl - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Vobořil, Skuhrovec - Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V.Hübl, Trávníček - Bahenský, Branda, Jenáček - Jánský, Heinisch, Šinkovič

Ostatní zápasy 36. kola

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:4sn (7.10.)
HC Vítkovice Steel - HC Moeller Pardubice
RI Okna Zlín - HC Mountfield České Budějovice