Ostrý start! Znojmo začne novou sezónu doma

ICE Hockey League
ST 2. 7. 2014
Nejen dobré víno, ale i dobrý hokej najdou fanoušci v průběhu září ve Znojmě. Mezinárodní Erste Bank Eishockey Liga zveřejnila svůj hrací plán pro sezónu 2014/15 a Orli by se hned v prvním kole v pátek 12. září měli představit doma v atraktivním střetnutí s Vídni. O dva dny později přivítají Salzburg. Hrací systém i počet týmů zůstává nezměněn.

Vzhledem ke kolizi termínu úvodního pátečního kola s historickým vinobraním ve Znojmě a očekávaným vysokým zájmem fanoušků o zápas je možné, že termín a čas utkání bude po konzultaci s vedením soutěže a bezpečnostními složkami změněn. O aktuálním vývoji vás budeme informovat.

První venkovní utkání odehraje Znojmo v pátek 19. září na ledě Lublaně. Očekávaný souboj s Klagenfurtem vedeným ex-znojemským koučem Martinem Stloukalem proběhne poprvé na konci října v Rakousku, ve Znojmě je první vzájemný duel naplánován na 25. listopadu.

Orli se doma představí také mezi svátky. Na Štěpána zajíždějí na blízký výjezd do Vídně, poté je čekají domácí duely proti Klagenfurtu a Grazu. Na Nový rok svěřenci Jiřího Režnara pocestují do Linze.

» Kompletní rozpis zápasů Znojma najdete zde

Hrací systém bez větších změn

Tým Jiřího Režnara odehraje úvodní víkend ligy doma

Pro čtyři kluby EBEL začne soutěžní sezóna o mnoho dříve. Bolzano, Salzburg, Vídeň a Villach už 21. srpna vstoupí do premiérového ročníku nové Champions Hockey League, kde budou v mezinárodní konkurenci reprezentovat sebe i svou domovskou soutěž. Právě kvůli Lize mistrů je drtivá většina hracích termínů soustředěna do víkendových dnů.

Účastníci EBEL zůstávají stejní jako loni. Osm rakouských klubů doplňuje kromě českého Znojma ještě italské Bolzano, slovinská Lublaň a maďarský Székesfehérvár.

Hrací systém je rovněž téměř nezměněný. Po odehrání 44 kol základní části bude tabulka rozdělena na poloviny. Vrchní šestka bude mít zajištěn postup do play-off, spodní část tabulky se porve o dvě zbylá postupová místa. Týmy na nejlepších místech po základní části si poté zvolí své soupeře pro čtvrtfinále.

První čtvrtfinálové duely jsou na programu 6. března, všechny vyřazovací série budou tentokrát sehrány na čtyři vítězné zápasy. Nový mistr EBEL bude znám nejpozději 21. dubna.

Program 1. kola EBEL, pátek 12. září 2014:
Orli Znojmo – UPC Vienna Capitals (18:30)
SAPA Fehérvár AV19 – EC Villacher SV (19:15)
Moser Medical Graz99ers – Dornbirner EC (19:15)
HC TWK Innsbruck – EHC LIWEST Black Wings Linz (19:15)
EC-KAC – HDD TELEMACH Olimpija Ljubljana (19:15)
EC Red Bull Salzburg – HC Bolzano (19:30)